Invitation To A Bonfire to nadchodzący sześcioodcinkowy serial AMC, który oznacza powrót Tatiany Maslany do sieci po jej występie w Orphan Black. Thriller psychologiczny oparty na bestsellerowej powieści, w którym występują gwiazdy z MCU, Game of Thrones, Law & Order i nie tylko. Seria jest częścią szerszego ruchu AMC mającego na celu tworzenie nowych, oryginalnych treści wyłącznie dla ich usługi przesyłania strumieniowego.

Invitation To A Bonfire jest częścią większego modelu scenariusza do serialu, który zostanie uruchomiony w sieci i AMC+ w 2023 roku. Model wymaga, aby pokoje scenarzystów tworzyły oryginalne seriale, historie, koncepcje, a nawet proste, ogólne założenia do programów. Jeśli się powiedzie, skrypty otrzymują zamówienie seryjne od sieci i / lub jej usługi przesyłania strumieniowego. Robiąc to, AMC zrezygnuje z tradycyjnego „sezonu pilotażowego” lub „odcinka pilotażowego”.

Invitation To A Bonfire będzie jedną z pierwszych oryginalnych funkcji, które zadebiutują w ramach nowego modelu AMC, obok innego oryginalnego Demascusa z AMC. Ponieważ model scenariusza do serialu kładzie nacisk na wysokiej jakości treści niezależne od oglądalności, Zaproszenie na ognisko będzie miało nieograniczoną swobodę twórczą w opowiadaniu swojej wyjątkowej historii. Oto wszystko, co wiemy.

Zaproszenie na ognisko: fabuła

AMC

Nadchodzący program AMC oparty jest na powieści Adrienne Celt pod tym samym tytułem, a później w kinowej adaptacji Rachel Caris Love. Zaproszenie na ognisko opowiada o personelu szkoły z internatem dla dziewcząt w New Jersey lat 30. Zoya (Freya Mavor) jest młodą rosyjską imigrantką i pracownicą szkoły, w której niedawno zatrudniono Leo (Pilou Asbeak) i jego żonę (Tatiana Maslany). Freya wchodzi w toksyczny, zabójczy trójkąt miłosny z Leo, podczas gdy dziewczyny ze szkoły poruszają się po złożonej hierarchii społecznej w amerykańskim społeczeństwie lat 30.

Historia adaptacji AMC prawdopodobnie będzie zgodna ze streszczeniem powieści, które brzmi:

Czytaj także  Emilia Clarke's New Film The Pod Generation Satirizes the Probable Future of Pregnancy With Sundance Premiere

„Ameryka lat 30. XX wieku: Zoya Andropova, młoda uchodźczyni z Rosji, trafia do elitarnej szkoły z internatem w New Jersey. Po utracie rodziny, domu i poczucia celu Zoya walczy o przynależność, co utrudnia jej paranoja w nowym kraju o sowieckich szpiegach. Kiedy spotyka charyzmatycznego rosyjskiego emigranta Lwa Orłowa, którego książki Zoya ma obsesję od lat, wszystko wydaje się zmieniać. Wkrótce jednak odkrywa, że ​​Leo jest związany złowrogimi planami jego błyskotliwej żony, Very, i że ich związek jest o wiele bardziej złożony, niż Zoya sobie wyobrażała”.

Zaproszenie na ognisko: obsada i ekipa

Tatiana Maslany w Kobieta w złocie Dystrybutorzy filmów rozrywkowych

W Invitation To A Bonfire występują Jamie Neumann (Kraj Lovecrafta), Tatiana Maslany (She-Hulk, Orphan Black, Perry Mason), Amy Darton (Śpiąca królewna), Ngozi Anyanwu (Deuce, Deadbeat), Freya Mavor (Cesarz Paryża, The Sense of an Ending, przemysł HBO), Pilou Asbaek (Borgan, Game of Thrones).

Cherien Dabis (Only Murders In The Building, Ozark, Ramy) wyreżyseruje pierwsze dwa odcinki sześcioodcinkowego sezonu i będzie producentem wykonawczym. Robin Schwartz, Kyle Laursen, Tatiana Maslany i Carolyn Daucher będą producentami wykonawczymi.

Data wydania

Zaproszenie na ognisko ma zadebiutować w 2023 roku.

Wszystko inne, co wiemy

Część filmu Zaproszenie na ognisko została nakręcona w New Bedford w stanie Massachusetts pod koniec października 2022 r. Scenografowie przekształcili wiele witryn sklepowych, aby oddać klimat lat 30. . Podczas produkcji wykorzystano również historyczne centrum miasta i wiele zachowanych historycznie miejsc w New Bedford.

Kiedy nie można było korzystać z miejsc historycznych, zastępowały je współczesne nieruchomości. Szkoła z internatem – centralne miejsce akcji serialu – została sfilmowana w Grand Italianate z 1855 roku, znanym jako „The Whalehouse”. Amerykański powieściopisarz i poeta Herman Melville był kiedyś właścicielem posiadłości z czasów renesansu, zanim została ona ostatecznie sprzedana Laurze Parrish. Obecnie służy jako popularny dom wakacyjny w New Bedford. Pomimo swoich historycznych korzeni poprzedzających oprawę książki, wyszukana, rozległa posiadłość nadaje się do scenerii lat 30. XX wieku z kilkoma swobodami twórczymi ze strony członków załogi.

Czytaj także  „Dinosaur Supervisor” z Jurassic Park nie jest rozbawiony wieloletnim memem

W artykule z The Boston Globe Parrish wyjaśniła swoje doświadczenia podczas kręcenia i dlaczego The Whalehouse idealnie pasuje do programów takich jak Invitation To A Bonfire.

„Ma to piękne solarium. W książce jest taki moment [that features a greenhouse]. Więc myślę, że to trafiło do ich wyboru… Myślę, że wiele osób czuje się w ten sposób, kiedy są właścicielami starego domu – wyobrażasz sobie, jak wyglądałby w tamtych czasach. Niesamowicie było więc oglądać dom pełen ludzi, którzy wyglądali, jakby pochodzili z lat 20. i 30. XX wieku”.

Kluczowym elementem podczas kręcenia tej historycznej serii jest WIELORYB — liga Waterfront Historic Area League. Organizacja stoi na czele ochrony i utrzymania historycznego centrum New Bedford w stanie Massachusetts. WHALE rozpoczął działalność w 1962 roku, początkowo usuwając budynki z drogi budowy Trasy 18. W artykule z The Standard-Times, kierownik ds. rozwoju, Georgia McDonald, wyjaśniła rolę organizacji w obszarze i produkcji filmowej.

„Większość pięknych budynków w śródmieściu została uratowana przez WHALE: Zeiterion Theatre, budynek Candleworks, budynek Double Bank, Betel Marynarzy, Dom Marynarzy i Budynek Corsona…”

Zaproszenie na ognisko zostało sfilmowane w wielu miejscach, które WHALE uratował przed wyburzeniem. Od fasad budynków po brukowane drogi, Invitation To a Bonfire wykorzystuje historię, nad której zachowaniem tak ciężko pracowały miasta wielorybnicze w Massachusetts.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *