Ostrzeżenie: SPOILERY do filmu One Piece: RED Tragiczne i nieoczekiwane zakończenie filmu One Piece: RED pozostaje wierne duchowi serii. Podczas gdy One Piece jest znane głównie z bombastycznej akcji i komedii, historia jest pełna dramatycznych momentów, a prawie każda postać ma tragiczną historię, tak jak ta, która rozgrywa się w One Piece Film: RED.

Przypadkowi fani One Piece mogą pomyśleć, że cała seria to epickie walki, niesamowite przemiany, dziwne moce i śmieszne postacie. Ta mieszanka akcji i komedii jest z pewnością jednym z sekretów sukcesu One Piece, jednak nie stałaby się najlepiej sprzedającą się mangą w historii i jedną z największych franczyz na świecie bez czegoś więcej. Dramat jest w rzeczywistości kluczowym elementem magicznej formuły One Piece i źródłem najwspanialszych i najmilszych momentów w serii. Śmierć Ace’a i Białobrodego, tragiczna historia Dressrosy, 50 lat samotności Brooka, retrospekcje Choppera i Robina: to wszystko przykłady momentów, które sprawiły, że nawet najzagorzalsi fani One Piece uronili przynajmniej kilka łez, a zakończenie One Piece Film : RED gwarantuje, że zrobi to samo.

Niekwestionowaną bohaterką One Piece Film: RED jest Uta, najsłynniejsza na świecie piosenkarka i przybrana córka niesławnego pirata Rudowłosego Shanksa. Uta dorastała w nienawiści do piratów i Wielkiej Ery Piratów i postanawia użyć mocy Uta Uta no Mi, aby uwięzić dusze tysięcy ludzi w wirtualnym świecie stworzonym przez Diabelski Owoc, w którym mogą żyć szczęśliwie i w pokoju. Jednak Uta World znika, kiedy idzie spać, więc zjada trujące grzyby, aby nie zasnąć, za cenę życia. W końcu demon wezwany przez Diabelski Owoc, Tot Musica, zostaje pokonany dzięki połączonym wysiłkom Słomkowych Kapeluszy i Piratów Rudowłosych, ale Uta odmawia przyjęcia lekarstwa, które uratuje jej życie. Śpiewa po raz ostatni, aby uwolnić ludzi uwięzionych w Uta World, a następnie umiera, po pogodzeniu się z Shanksem i Luffym.

Czytaj także  Trigun Stampede Finally Reveals A Big Secret About The Gung Ho Guns

Los Uty dowodzi, że film jest wierny prawdziwemu duchowi One Piece

Jako dziecko Uta była muzykiem Rudowłosych Piratów, którzy jednak zostali zmuszeni do porzucenia jej na Elegii po tym, jak Uta niechętnie spowodowała zniszczenie wyspy mocą swojego Diabelskiego Owocu. Shanks wziął na siebie winę za zniszczenie Elegii, aby oszczędzić Ucie tej winy, ale dowiedziała się o tym dopiero rok później. Nie przestawała jednak nienawidzić swojego ojca i piratów w ogóle za to, że ją porzucili, co jest chyba najbardziej tragicznym aspektem jej postaci i całego filmu. Uta nigdy nie ma szans na zbawienie, jest przeznaczona na swój tragiczny finał, podobnie jak wiele innych pamiętnych postaci z One Piece, w tym Ace. Uta nie jest jednak nieszczęsną ofiarą losu: swoją decyzję podejmuje dobrowolnie, wiedząc, co ją czeka. Plan Uty zawsze polegał na śmierci, aby jej wirtualny świat był wieczny. Jest naprawdę przerażona i zaskoczona, że ​​jej fani nie zgadzają się z jej planem i wolą żyć w prawdziwym świecie, bez względu na to, jak trudne może to być.

Pod koniec filmu, prawdziwa natura Uty jako porzuconego dziecka, które po prostu chciało odzyskać swoją rodzinę, pojawia się ponownie, sprawiając, że scena, w której umiera w ramionach Shanksa i jej ostateczne pożegnanie z Luffym, jest jeszcze bardziej wzruszająca. Decydując się na tragiczny, nieunikniony los swojej bohaterki, Uty, One Piece Film: RED pozostało wierne tradycji serii wielkich, dramatycznych historii, które można uznać za jej prawdziwe dziedzictwo, nawet jeśli często są przyćmione akcją i komediowe elementy tej ukochanej sagi.

Dalej: Najsilniejsza forma Luffy’ego w filmie jednoczęściowym: RED powoduje ogromny problem

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *