Yamcha może być przedmiotem większości żartów i słusznie, ale kiedyś uratował Goku przed bandą zwykłych zbirów podczas oryginalnej serii Dragon Ball.

Chociaż powstanie niesamowicie potężnych kosmitów w Dragon Ball Z osłabiło jego postać do końca serii, Yamcha jest w rzeczywistości zdolnym wojownikiem według ludzkich standardów. Dlatego był w stanie pełnić znacznie bardziej krytyczną rolę przed DBZ, kiedy złoczyńcy Dragon Ball nie byli tak absurdalnie potężni, czyniąc Yamchę całkowicie bezużytecznym. Yamcha udowodnił, że jest zdolny więcej niż jeden raz w ciągu tych wczesnych lat, ale jednym z jego najbardziej imponujących wyczynów było pokonanie złoczyńcy, którego Goku nie mógł pokonać samodzielnie.

W Dragon Ball 17 Akiry Toriyamy Goku wdaje się w walkę z jedną z najbardziej absurdalnych postaci Dragon Ball, antropomorficznym królikiem o imieniu Carrot Master, który potrafi zmieniać ludzi, których dotyka, w marchewki. Kiedy Carrot Master wykonuje tę dziwną, ale niepokojącą moc na Bulmie i grozi, że ją zje, Goku nie ma innego wyboru, jak tylko pozwolić bandytom złoczyńcy go pobić. Jednak Yamcha przybywa na ratunek Goku, pokonując zbirów, którzy obezwładnili Goku, a ponieważ jego zmiennokształtny przyjaciel Puar z powodzeniem porwał Bulmę od Mistrza Marchewki, Goku mógł teraz pokonać nikczemnego królika.

To zwycięstwo dowodzi, że Yamcha jest niedocenianym myśliwcem-Z

Yamcha pokonuje zbirów Carrot Mastera w 17 rozdziale Dragon Ball

Chociaż teoretycznie Goku mógł wygrać samodzielnie, to tym, co uczyniło Mistrza Marchewę godnym przeciwnikiem, nie była jego siła ani waleczność, ale jego zdolność do przekształcania każdego, kogo dotknął, w marchewkę. Tak więc Mistrz Marchewki używający tej umiejętności na swoją korzyść przeciwko Goku jest podobny do niezwykle silnego wroga, takiego jak Frieza, który pokonuje Goku w walce fizycznej. Goku wyraźnie nie miał sobie równych w tej roli. Tymczasowego zwycięstwa Mistrza Marchewy również nie można przypisać użyciu brudnej sztuczki, gdy ta sztuczka jest jego jedyną metodą walki (w przeciwieństwie do umiejętności Zmień Ciało Kapitana Ginyu).

Czytaj także  Dlaczego pierwszy film Naruto wciąż jest najlepszy

Jedynym problemem jest to, że Toriyama mógł uczynić Yamchę bardziej bohaterem, ponieważ mangaka stwarza wrażenie, że Goku nie potrzebował Yamchy do pokonania bijących go zbirów. Fakt, że Yamcha mówi Goku, że właśnie uratowali Bulmę po tym, jak to zrobili, oznacza, że ​​​​Goku wciąż tylko pozwalał się pobić, ponieważ wciąż miał wrażenie, że Mistrz Marchewki może ją zjeść. Toriyama mógł zrobić to tak, że pozwalając zbirom go pobić, Goku mógł zostać wystarczająco zraniony, aby uzasadnić potrzebę uratowania go przez Yamchę. Szkoda również, że Yamcha nie posiadał wówczas żadnej broni dalekiego zasięgu, aby mógł bezpiecznie pokonać Mistrza Marchewę. Fakt, że Yamcha również mówi Goku, aby użył swojej laski, oznacza, że ​​wiedział, że Goku może go pokonać na odległość bez ryzyka dotknięcia, a następnie przekształcenia go w marchewkę.

Niezależnie od tego, Yamcha jest najwyraźniej mózgiem całej operacji, która doprowadziła do klęski Mistrza Marchewy. Wykorzystuje swoją wiedzę o zdolnościach Puara, aby uratować Bulmę, aby Goku mógł bezpiecznie walczyć z Carrot Master bez martwienia się, że Bulma zostanie zjedzona. Następnie Yamcha wykorzystuje swoje fizyczne możliwości, aby uratować Goku z niepewnej sytuacji, do której zmusił go Carrot Master. Gdyby nie było tam Yamchy, bandyci Carrot Master mogliby z łatwością pobić Goku do nieprzytomności, a następnie zmienić Goku w marchewkę, co bardzo zmieniłoby resztę Dragon Ball.

Dalej: Vegeta stał się bardziej postacią w Dragon Ball Super niż DBZ

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *