A24

Z 24 nominacjami A24 zmiażdżył tegoroczne nagrody Film Independent Spirit Awards. Film Everything Everywhere All at Once w reżyserii Dana Kwana i Daniela Scheinerta prowadzi z ośmioma nominacjami. Po premierze na SWSW w marcu ubiegłego roku stał się najbardziej dochodowym filmem A24, z 70 milionami dolarów w kraju i 103 milionami dolarów na całym świecie.

We Everything Everywhere All at Once Michelle Yeoh (Przyczajony tygrys, Ukryty smok, Bajecznie bogaci Azjaci) wciela się w chińsko-amerykańską właścicielkę pralni, Evelyn Wang, która jest uwikłana w serię wieloświatowych wydarzeń. Przed przyjęciem na chińską imprezę noworoczną Evelyn musi spotkać się z onieśmielającą audytorką IRS, Deirdre Beaubeirdra (Jamie Lee Curtis). Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy odkrywa, że ​​multiwers, o którego istnieniu nie miała pojęcia, jest zagrożony i tylko ona może go uratować. Gdy Evelyn przełącza się między liniami czasu, jest zmuszona zmierzyć się z alternatywnymi życiami, które mogłaby wieść, gdyby wybrała inaczej.

Została wprowadzona do multiwersu przez swojego niedocenianego i dziwacznego męża, Waymonda Wanga (w tej roli Ku Huy Quan). Oprócz prób opanowania swoich umiejętności i uratowania świata, ma wiele innych rzeczy na głowie. Mąż Evelyn nie tylko chce rozwodu, ale odwiedza ją również kontrolujący ją ojciec (James Hong), a jej córka (Stephanie Hsu) próbuje nakłonić ją do zaakceptowania dziewczyny.

Wszystko wszędzie i jednocześnie: zwykli ludzie za niezwykłymi efektami wizualnymi

Oprócz pełnienia funkcji najważniejszej gali wręczenia nagród dla niezależnego filmu i telewizji, Film Independent Spirit Awards służy również jako coroczna impreza zbierania funduszy przez organizację. Oprócz promocji filmów niezależnych wydarzenie wspiera gawędziarzy i niezależnych filmowców tworzących oryginalne dzieła.

Kilka głównych nominacji do Everything Everywhere All at Once to najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz. Nagrody po raz pierwszy wykorzystują również kategorie aktorskie neutralne pod względem płci, nominując Michelle Yeoh za najlepszą główną rolę.

Czytaj także  The Pale Blue Eye Character Posters Tease the Netflix Gothic Horror Murder Mystery

Film Tár jest również nominowany za najlepszego reżysera i scenariusz, a Cate Blanchett jest nominowana za najlepszą rolę w filmie. Oprócz swojej nominacji, Nina Hoss jest również ubiegająca się o nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Aftersun Charlotte Wells jest nominowany w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy debiut fabularny i najlepszą główną rolę dla Paula Mescala. Nominowany jest także Frankie Corio do nagrody za najlepszy przełomowy występ.

Podczas gali Spirit Awards wyróżniane są także programy telewizyjne, ale nominacje ogłaszane są dopiero 13 grudnia. Na tydzień przed rozdaniem Oscarów 4 marca 2023 r. ceremonia odbędzie się na plaży w Santa Monica.

Następny

Recenzja TÁR: Cate Blanchett dyryguje spektaklem życia

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *