Ostrzeżenie: zawiera spoilery do rozdziału 342 Czarnej Koniczyny Pozornie losowa lekcja historii w Czarnej Koniczynie faktycznie łączy, dlaczego Yami najwyraźniej zabił cały swój klan, z dwoma innymi krytycznymi momentami w serii.

Dużo wcześniej w mandze Czarna Koniczyna ujawniła, że ​​starożytne ludobójstwo rasy elfów popełnione przez ludzkość było faktycznie pod wpływem Lucyfero i jego diabłów, aby zasiać niezgodę w świecie Czarnej Koniczyny. Co więcej, te same diabły zaaranżowały stworzenie Oka Północnego Słońca, najpierw zmuszając jego przywódcę do reinkarnacji tych samych elfów, które następnie oszukały jego członków, by uwierzyli, że robią coś innego niż udział w masowej reinkarnacji elfów.

Te tragiczne wydarzenia są prawdopodobnie związane z tym, dlaczego Yami wymordował swój klan z powodu tego, co mangaka Black Clover, Yūki Tabata, ujawnia w rozdziale 342. Gdy siostra Yami, Ichika, opowiada Asta krwawą historię swojego klanu, czytelnicy dowiadują się o legendzie o pięciogłowym smoku i niebiańska dziewica. Warto zauważyć, że podobno magia smoka spowodowała, że ​​ocean otaczający Kraj Hino połączył się z piekłem.

Co prawdopodobnie przedstawia pięciogłowy smok w Black Clover

To, że opowieść Yamiego wiąże się z legendą dotyczącą piekła, nie jest przypadkiem. Jako mieszkańcy podziemi, diabły są teraz automatycznie kojarzone z legendą i tragedią Yami. Dzieje się tak zwłaszcza, ponieważ diabły Czarnej Koniczyny mają historię angażowania się w sprawy ludzkości. Jedyną różnicą jest to, że smok ma pięć głów, a piekłem rządzą tylko trzy diabły: Lucyfero, Astaroth i Belzebub. Opierając się na ostatnich wydarzeniach, jest prawdopodobne, że czwarta głowa oznacza potwornego złoczyńcę Czarnej Koniczyny, Adrammelecha, ponieważ wyraźnie pociąga za sznurki za kulisami. Tymczasem piąta głowa mogła reprezentować Megiculę, która zajęła miejsce Astarotha, a nawet Lucyfugusa.

Pięciogłowy smok mógł spowodować, że Yami wymordował swoją rodzinę

Następnym pytaniem jest jednak, jak magia pięciogłowego smoka, która przeniknęła do oceanów Hino, wpłynęła na rzeź klanu Yami. Czy Yami mógł być pod wpływem diabłów? Jest to możliwe, ponieważ jego mroczna magia odegrała później integralną rolę w otwarciu diabelskiego przejścia do ludzkiego świata – Drzewa Qliphoth. To lub diabły manipulowały wszystkimi innymi członkami klanu i rzuciły ich przeciwko Yamiemu, którego mroczna magia uchroniła go przed wpływem diabłów.

Czytaj także  Pokémon Fans Waiting For the Reboot Need to Watch Digimon's New Series

Niestety, jest bardzo mało prawdopodobne, że Black Clover odpowie na te pytania w następnym rozdziale, ponieważ wszystko jest przekazywane przez siostrę Yami w Black Clover, Ichika, który był tylko świadkiem przerażającej tragedii z drugiej ręki. Nie jest również zbyt prawdopodobne, że szogun Hino, Ryu, zna całą historię, ponieważ nie nosi przepaski na oko w retrospekcji, co jest związane z jego jasnowidzeniem. Można zatem założyć, że nie miał tej zdolności, gdy Yami zamordował jego klan. Dlatego Asta albo dowie się prawdy od samego Yami, albo nawet od diabłów. Jeśli chodzi o prawdziwość obecnego wydania tej historii, czytelnicy muszą założyć, że ponieważ Ichika jest niewiarygodnie stronnicza, jej relacji nie należy brać za dobrą monetę, chociaż jasne jest, że Yami wymordował swój klan. Chociaż czytelnicy wciąż nie mają wszystkich wskazówek, Black Clover dostarczyła tylko kilka ważnych elementów układanki.

Dalej: Ostatnia saga One Piece powtarza najgorsze błędy Wano

Przeczytaj najnowszy rozdział Black Clover teraz w aplikacji Shonen Jump firmy Viz Media!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *