Seria prequeli It posuwa się do przodu ze swoimi współprowadzącymi showrunnerami. Variety donosi, że Jason Fuchs i Brad Caleb Kane będą współproducentami Welcome to Derry, serialu HBO Max, którego akcja rozgrywa się na dziesięciolecia przed wydarzeniami z filmów It reżysera Andy’ego Muschiettiego. Poinformowano również, że Muschietti ma wyreżyserować premierowy odcinek serialu, ale w tej chwili nie podpisał kontraktu. Andy Muschietti jest producentem wykonawczym serialu z Barbarą Muschietti pod szyldem Double Dream wraz z Fuchsem i Kane’em.

Muschietti stworzyli historię Witamy w Derry z Fuchsem, który napisał teleplay dla pilota. Niewiele ujawniono na temat serii prequel, ale wiadomo, że toczy się na długo przed It: Chapter One. Możemy przypuszczać, że serial zagłębi się głębiej w historię Derry i to, jak pewien mieszkający w kanałach klaun terroryzował miasto Maine. Nie ogłoszono jeszcze członków obsady projektu.

Opiera się na oryginalnej powieści Stephena Kinga, która została wcześniej zaadaptowana jako miniserial ABC w 1990 roku przez Tommy’ego Lee Wallace’a. W 2017 roku It: Chapter One został wydany w kinach z wielkim sukcesem, przedstawiając Billa Skarsgarda jako nowego Pennywise po poprzednim występie Tima Curry’ego. To: Rozdział drugi został wydany w 2019 roku, również z wysokimi zyskami w kasie.

Nie było wielkim szokiem, gdy ogłoszono, że filmy It Muschiettiego będą kontynuowane. Razem filmy przyniosły ponad 1 miliard dolarów w kasie, a od czasu premiery drugiego filmu krążyły pogłoski, że powstaje sequel, który będzie kontynuował historię. Podczas gdy kolejny film fabularny nie jest poza sferą możliwości, ostatecznie podjęto decyzję, aby najpierw zbadać początki Pennywise w serii prequeli.

Seria It rozszerza się dzięki serii HBO Max

It: Chapter Two, pisarz, Gary Dauberman, skomentował wcześniej perspektywy rozwoju serii. W wywiadzie dla Comic Book Movie z 2019 r. odniósł się do prawdopodobieństwa pojawienia się kolejnej kontynuacji. Dauberman drażnił się, że wciąż tak wiele historii Pennywise’a pozostało niezbadanych, że dojrzało do kontynuacji. W tym czasie podkreślił również, jak długo potworne stworzenie istnieje, zapowiadając zapowiedź, że będzie to prequel, który kontynuuje historię.

Czytaj także  New Star Wars Series Reportedly Suffered Huge Production Issues and Crew Complaints

„Wszystko we wszechświecie Stephena Kinga mnie interesuje, ale w tych dwóch filmach możemy opowiedzieć tylko tyle historii” – wyjaśnił Dauberman. „Zdecydowanie są elementy powieści, które można by rozwinąć i zrobić własny film. To tylko pytanie, czy ludzie chcą to zobaczyć, ale myślę, że było to na tej planecie przez bardzo, bardzo, bardzo długi czas i to dużo rozlewu krwi i wiele historii do opowiedzenia i myślę, że na pewno możesz to zrobić ”.

Witaj w Derry nie ma jeszcze ustalonej daty premiery w HBO Max.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *