A24

Produkcja remake’u Nosferatu posuwa się do przodu w Focus Features, a najnowsze informacje na temat projektu mówią, że Willem Dafoe jest bliski dołączenia do obsady. Według Deadline aktor podobno prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia do obsady filmu, co pozwoliłoby mu ponownie połączyć się z reżyserem Robertem Eggersem. Dafoe pojawił się wcześniej u boku Roberta Pattinsona w uznanym filmie Eggersa The Lighthouse w 2019 roku, a później ponownie współpracował z reżyserem przy zeszłorocznym The Northman.

Inni członkowie obsady, którzy już dołączyli do filmu Nosferatu, to Bill Skarsgard (To, Castle Rock), Lily-Rose Depp (Cicha noc, Wilk) i Nicholas Hoult (The Menu, Renfield). Oprócz scenariusza i reżyserii, Eggers jest także producentem filmu z Jeffem Robinovem, Johnem Grahamem, Chrisem Columbusem i Eleanor Columbus.

Dafoe był ostatnio w centrum uwagi, ponieważ niedawno powrócił do świata filmów o superbohaterach, ponownie wcielając się w rolę Spider-Mana w przebojowym filmie Spider-Man: No Way Home. Inne jego ostatnie filmy to The French Dispatch Wesa Andersona, Nightmare Alley Guillermo del Toro i Dead for a Dollar Waltera Hilla. Jest związany z różnymi nadchodzącymi filmami i wkrótce zagra w Inside Vasilisa Katsoupisa, który pojawi się w kinach w marcu.

Nosferatu zostaje przerobiony ponad sto lat później

Film Nosferatu z 1922 roku Film Prany

Wydany w 1922 roku, oryginalny Nosferatu został zainspirowany Drakulą Brama Stokera, napisanym przez Henrika Galeena i wyreżyserowanym przez FW Murnau. Wampira w filmie, hrabiego Orlocka, grał Max Schreck, aw filmie wystąpili także Greta Schroder i Gustav von Wangenheim. Film pozostaje jednym z najsłynniejszych filmów o wampirach wszechczasów, uznawanym za inspirację dla wielu innych historii o wampirach w ciągu dziesięcioleci.

Co dziwne, Dafoe ma doświadczenie z filmami opartymi na Nosferatu. W 2000 roku pojawił się w wyprodukowanym przez Nica Cage’a horrorze Shadow of the Vampire, będącym fabularyzowanym podejściem do tworzenia Nosferatu. Dafoe zagrał Shrecka w tym filmie i zdobył uznanie za tę rolę.

Czytaj także  Indiana Jones and the Dial of Destiny Will Address the Absence of Shia LaBeouf’s Mutt Williams

Nie wiadomo jeszcze, kogo Dafoe może zagrać w nowym filmie, chociaż nie będzie on grał postaci Schrecka, hrabiego Orlocka. Skarsgard zagra filmowego wampira, a Depp będzie jego współgwiazdą. Nadchodzący remake został opisany jako „gotycka opowieść o obsesji między nawiedzoną młodą kobietą (Depp) w XIX-wiecznych Niemczech a starożytnym wampirem z Transylwanii (Skarsgard), który ją prześladuje, przynosząc ze sobą niewypowiedziane przerażenie”.

Data premiery remake’u Nosferatu nie została jeszcze ustalona.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *