Dawno nie widzieliśmy solidnego serialu kryminalnego, takiego jak True Detective czy The Wire. Chociaż ten rok był prawdziwą ucztą dla szpiegowskich dramatów akcji, takich jak Echo 3 i The Recruit, widzowie są spragnieni kolejnych thrillerów kryminalnych. Wraz z debiutem zupełnie nowego serialu telewizyjnego Will Trent nadchodzący rok zapowiada się obiecująco dla fanów seriali kryminalnych.

Will Trent, oparty na serii powieści Karin Slaughter o tym samym tytule, został wybrany przez ABC do pilotażu z Ramonem Rodriguezem w roli głównej i wyreżyserowany przez Paula McGuigana z Inside Man i Howarda Deutcha z American Horror Story. Nadszedł wreszcie moment, w którym książki Slaughter zostaną przeniesione na ekran. A skoro już przy tym jesteśmy, oto wszystko, co wiemy o pierwszym sezonie nadchodzącego dramatu kryminalnego, Will Trent.

Will Trent Sezon 1: Fabuła

Jak sugeruje tytuł, historia opowiada historię Willa Trenta, który po porzuceniu w młodym wieku przechodzi przez szereg trudności i dorasta w surowych realiach świata. Pomimo tego, że był świadkiem najciemniejszych aspektów życia, postanawia zostać osobą, która może uczynić świat lepszym miejscem dla innych takich jak on, a nie przestępcą.

Po poświęceniu się zostaniu agentem specjalnym w domu opieki zastępczej w Atlancie, dołączył do Biura Śledczego George’a i osiągnął nawet najwyższy wskaźnik zezwoleń w biurze. Ze swoim wyjątkowym spojrzeniem na świat, zrobiłby wszystko, by chronić porzucone jednostki.

Seria stawia go przeciwko przestępstwom, takim jak zabójstwo, które wydają się być rozwiązane za pomocą dowodów, ale przybierają różne obroty w czasie. Czy Trentowi uda się rozwiązać sprawy i udowodnić, że wszystko, co robił ze swoim życiem, było tego warte, czy też po drodze zwątpi w swoje życiowe wybory?

Zgodnie ze zwiastunem serial zapewnia świeże podejście do śledztwa kryminalnego i zabawnego głównego bohatera, który ubiera się w trzyczęściowy garnitur i zatrzymuje złoczyńców. Najwyraźniej serial jest adaptacją pierwszej książki, Will Trent: Tryptyk, z niewielkimi modyfikacjami fabuły.

Czytaj także  Jack O'Connell Said He Was 'Very Naive' and Felt 'Compromised' When Filming for Skins

Will Trent Sezon 1: Obsada i ekipa

ABC

Serial będzie zakotwiczony przez Ramona Rodrigueza, który zagra Willa Trenta, zdeterminowanego detektywa z najwyższym wskaźnikiem oczyszczenia w GBI. Aktor jest dobrze znany ze swoich występów w Transformers: Revenge of the Fallen, Need for Speed, Battle Los Angeles i Marvel’s Iron Fist.

Jako Faith Mitchell, Iantha Richardson będzie z nim współpracować jako współdetektyw, aby rozwiązać zbrodnie. Richardson pojawił się w programach telewizyjnych, takich jak American Soul, This Is Us i Good Trouble. Tymczasem Angie Polaski zagra Erika Christensen, która wcześniej grała w Swimfan, Flightplan, The Perfect Score i Traffic.

Chociaż te postacie wydają się mieć więcej czasu ekranowego, dodatkowi członkowie obsady drugoplanowej to Deion Smith jako Jeremey Mitchell, Jake Mclaughlin jako Michael, Isaiah Stratton jako oficer O’Hara, Todd Allen Durkin jako kapitan Dennis Heller, Cora Lu Tan jako Nico, i Jennifer Morrison jako Abigail Campano.

Jak już wspomniano, serial wyreżyserowali Howard Deutch i Paul McGuigan. Podczas gdy ten pierwszy pracował wcześniej przy American Horror Story, Young Sheldon i CSI: Cyber, ten drugi jest dobrze znany ze swojej pracy nad Lucky Number Slevin, Wicker Park, Victor Frankenstein i The Acid House. Liz Heldens, która napisała scenariusze do Friday Night Lights, The Passage, The Orville i Deception, oraz Daniel T. Thomsen, który pracował nad Batwoman i Westworld, dzielą się autorami i są producentami wykonawczymi serialu.

Data wydania

Will Trent, oparty na bestsellerowych powieściach Karin Slaughter z listy New York Timesa, będzie miał swoją premierę w stacjach ABC i Hulu w Stanach Zjednoczonych 3 stycznia 2023 r. i zostanie odebrany przez Disney+ jako Star Original na całym świecie.

Wszystko inne, co wiemy

Will Trent Sezon 1 - Samochód ABC

Niektórzy widzowie mogą nie znać serii powieści, która zainspirowała tę adaptację. Składa się jednak z dziesięciu ksiąg, z których pierwszą jest Tryptyk. Według Deadline, kiedy ABC odebrało pilota, twórcy zamierzali stworzyć bardziej serializowaną narrację z wieloma odcinkami. Z drugiej strony ABC nalegało na adaptację serialu jako samodzielnych odcinków. To nasuwa kolejne pytanie: czy wydarzenia kryminalne w serii będą oparte wyłącznie na pierwszej książce, Tryptyku, czy też będą oparte na kolejnych tomach serii powieściowej?

Czytaj także  The Walking Dead’s Rick and Michonne Series Exact Release Window Teased by Star

Niekoniecznie, ponieważ biorąc pod uwagę, że serial nakreślił, że jest tylko adaptacją pierwszej powieści Karin Slaughter, wykorzystanie pomysłów z jej poprzednich prac jest nielogiczne. Niemniej jednak fabuła powieści ulegnie kilku zmianom improwizowanym przez scenarzystów. Co więcej, nawet jeśli każdy odcinek jest samodzielnym odcinkiem, bardzo ważne jest, aby śledzić serię książek, jeśli serial ma być emitowany przez długi czas w przyszłości.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *