Podczas gdy Will Ferrell prawdopodobnie nie powtórzy roli Buddy’ego w kontynuacji Elfa, widzowie zobaczą go w innym świątecznym filmie jeszcze w tym miesiącu.

Ferrell i Ryan Reynolds występują w Spirited, adaptacji klasycznej powieści Karola Dickensa Opowieść wigilijna. Spirited podąża za Clintem Briggsem (Reynolds), skąpym człowiekiem, który traktuje wszystkich wokół z okropnym egoizmem, gdy wyrusza w fantastyczną przygodę do trzech faz czasu: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, aby odkryć, jak skończył taka nieszczęśliwa i samotna. Chociaż to streszczenie może wydawać się podobne do poprzednich adaptacji powieści, ta wersja jest inna: to musical, uzupełniony choreografią taneczną i oryginalnymi piosenkami.

Według Ferrella, który rozmawiał z ET podczas nowojorskiej premiery filmu w Alice Tully Hall w Lincoln Center, jest to część tego, co przyciągnęło go do filmu:

„Wiesz, kocham Seana [Anders] i Jan [Morris], filmowcy. Zrobiłem z nimi dwa inne filmy, ale nigdy wcześniej nie grałem w musicalu. Po prostu pomyślałem, że to tak odmienne twórcze wyobrażenie Opowieści wigilijnej w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie słyszałem, w naprawdę inteligentny sposób, który może być zabawny, ale znaczący. ”Dodał:„ Kiedy masz takie połączenie serca, komedia i przesłanie, to jest to, co próbujesz osiągnąć”.

Dla Ferrella występ w musicalu stanowił własne wyzwanie:

„Myślę, że wyzwaniem było sprostanie złożoności piosenek, które napisali. Kiedy ty śpiewasz, zawsze śpiewałem w trochę komediowy sposób. Ale kiedy musisz oddać emocje, historię i wszystko poprzez piosenka, to zupełnie inny poziom umiejętności. I to było jak szalone ”.

Spirited wyreżyserowali Anders i Morris, którzy wcześniej współpracowali z Daddy’s Home, jego kontynuacją i Instant Family. W rolach głównych występują Reynolds, Ferrell (jako Duch Prezentu Świątecznego), Octavia Spencer, Sunita Mani, Aimee Carrero, Marlow Barkley, Jen Tullock, PJ Byrne i Joe Tippett. Trafi do kin 11 listopada, a premiera w Apple TV+ 18 listopada.

Czytaj także  Paint: Owen Wilson przedstawia Boba Rossa w pierwszej odsłonie nadchodzącej komedii

Dlaczego Will Ferrell nie mógł zaangażować się w kontynuację Elfów

Warner Bros.

Ferrell zagrał w Elf w 2003 roku, więc Spirited będzie oznaczać jego powrót do filmów wakacyjnych. Podczas gdy fani od dawna mieli nadzieję na kontynuację Elfa, Ferrell odrzucił ten pomysł. W poprzednim wywiadzie dla THR Ferrell ujawnił, że scenariusz kontynuacji filmu został już napisany, ale nie czuł, że dorównuje on oryginałowi. Powiedział:

„Musiałbym promować film z uczciwego miejsca, które brzmiałoby:„ O nie, to nie jest dobre. Po prostu nie mogłem odrzucić tylu pieniędzy ”. Pomyślałem: „Czy naprawdę mogę powiedzieć te słowa? Nie sądzę, żebym mógł, więc chyba nie mogę zrobić tego filmu”.

Widzowie zobaczą mnóstwo Ferrella w nadchodzącym roku. Pojawi się jako czarny charakter w wyczekiwanym filmie Grety Gerwig Barbie, w którym występują Margo Robbie i Ryan Gosling. Użyczy głosu postaci w Strays, filmie o porzuconych psach, które łączą siły, by wymusić zemstę na byłym właścicielu. Zagra także w Untitled Sister Comedy Project z Tonym Hale i Awkwafiną.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *