Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału 1065 One Piece Fani One Piece są podzieleni co do największej rewelacji, jaką manga dostarczyła od lat, ale prawda o Wielkim Królestwie w rzeczywistości jest idealna dla serii. Eiichiro Oda po mistrzowsku ułożył swój spisek, aby ukryć tę prawdę na widoku, udowadniając, jak wspaniałym twórcą opowieści jest twórca One Piece.

Wśród wielu tajemnic, które spędzają sen z powiek fanom One Piece, tajemnice Wielkiego Królestwa i Wieku Pustki są z pewnością jednymi z najważniejszych. Niewiarygodne odkrycie w rozdziale 1065, że Wielkie Królestwo było w rzeczywistości zaawansowaną technologicznie cywilizacją, która potrafiła nawet budować roboty, na zawsze zmieniło One Piece, zmieniając je w postapokaliptyczną mangę science fiction. Podczas gdy większość fanów jest zachwycona tym, inni nie dali się zwieść tej nagłej zmianie perspektywy. Zazwyczaj tak duże ujawnienia pod koniec serii nie pasują do poprzedniej narracji, ale w przypadku One Piece tak nie jest.

Właściwie wielki zwrot akcji dotyczący Wielkiego Królestwa w rozdziale 1065 One Piece ma dla tej serii doskonały sens. Świat One Piece zawsze był pełen technologii, które nie pasują do fantastycznego tonu scenerii. Ludzie mogą komunikować się na duże odległości poprzez tajemnicze żywe obiekty zwane Den Den Mushi. Marines posiadają zaawansowaną broń i pancerniki. Są ludzie, tacy jak Franky ze Słomkowych Kapeluszów, którzy potrafią zamienić się w cyborgi i strzelać wiązkami laserowymi. Nawet tajemnicze Diabelskie Owoce wyglądają bardziej naukowo niż magicznie, ponieważ działają poprzez zmianę DNA danej osoby. Jednak żaden z tych nigdy nie zaniepokoił fanów ani nie sprawił, że pomyśleli, że faktycznie czytają mangę science fiction.

Oda wykorzystał postać Vegapunka, aby ukryć prawdę o świecie One Piece

jednoczęściowy-1065-wielkie-królestwo-vegapunk-ujawnij

Powód leży w zdolności Eiichiro Ody do ukrywania prawdy na widoku. Każdy element zaawansowanej technologii, który pojawił się w serii, pozwalał fanom wierzyć, że jego istnienie zawdzięcza geniuszowi dr Vegapunka, największego naukowca na świecie. Przez dwadzieścia lat przed swoim faktycznym debiutem w mandze, Vegapunk był regularnie reklamowany jako największy wynalazca, ale był to tylko sposób na zmylenie fanów z prawdy, co sprawiło, że uwierzyli, że futurystyczne elementy One Piece były wyłącznie zasługą wyjątkowego geniuszu Vegapunka. nie dlatego, że sceneria była faktycznie futurystyczna. Tak więc ujawnienie w rozdziale 1065, że Vegapunk faktycznie próbuje skopiować technologię z Wielkiego Królestwa, jest jednocześnie szokujące, ale także doskonale organiczne z historią, jaka była opowiadana do tej pory.

Czytaj także  My Hero Academia's Shoto VS. Dabi Fight Will Prove Which is Stronger

Jest to również powód, dla którego niektórzy dalekowzroczni fani przewidzieli lata temu ogromny zwrot akcji w Wielkim Królestwie: wskazówki zawsze tam były, ale historia celowo odciągnęła od nich czytelników. Podczas gdy fani One Piece mogą być zszokowani, gdy poznają prawdę o Wielkim Królestwie i że ich ulubiona seria jest tak naprawdę osadzona w postapokaliptycznym świecie science fiction, ta niesamowita zmiana ma sens w przypadku One Piece, a wszystko to dzięki Eiichiro Mistrzowska fabuła Ody.

Następny: One Piece Film RED dowodzi, że teoria ogromnego diabelskiego owocu jest prawdziwa

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *