Spośród wielu grup w Bleach, Bounts są prawdopodobnie jedną z najbardziej znienawidzonych przez fanów, ponieważ mają swoje korzenie w ekskluzywnym dla anime „wypełniaczu”. Nie oznacza to jednak, że należy je całkowicie przeoczyć, ponieważ Bount jako pierwsze zdołały osiągnąć kilka imponujących osiągnięć.

Podobnie jak Visoredowie, Bount nie są grupą, która pojawiła się naturalnie, ale raczej wynikiem nieudanych eksperymentów w Soul Society. Podczas próby odkrycia sposobu na zapewnienie duszy życia wiecznego, urządzenie w eksperymencie przepełniło się mocą, przypadkowo napromieniowując niektóre dusze reinkarnowane do świata żywych. Te dusze stały się Bountami Bleacha, istotami, które mogą stać się nieśmiertelne, żywiąc się duszami żywych lub umarłych. Mówi się, że Bount były źródłem mitu o wampirach iw rezultacie Bount zostały wyparte ze społeczeństwa. Bount nie mogą się rozmnażać, więc wszystkie istniejące Bount powstały w wyniku jednego eksperymentu sprzed kilkuset lat. W końcu Bount nadal opierają się na ludziach, a zatem mogą umrzeć z powodów innych niż starość, więc większość Bount została zniszczona mniej więcej w tym samym czasie co Quincy, głównie przez Soul Society.

Niektóre Bount są kopiami sztucznych dusz użytych w badaniach, które z kolei zostały oparte na samych badaczach. W rezultacie wszystkie Bount mają wzmocnione moce duchowe, podobne do Żniwiarzy Dusz Bleacha i mogą przyzywać własne duchowe bronie, znane po prostu jako Lalki. Większość Bount potrafi przyzywać te lalki samodzielnie po niewielkim przeszkoleniu, ale inne potrzebują pomocy pewnego rodzaju amuletu zwanego herbem, aby skoncentrować swoją moc. Przywołanie lalki może być niebezpieczne, ponieważ lalka ma własnego ducha i może zabić Bount, jeśli nie jest wystarczająco potężna. Bount, które pochłoną duszę, oprócz wydłużenia życia, zazwyczaj otrzymują zastrzyk mocy, a także są w stanie manipulować cząsteczkami ducha w sposób podobny do Quincy, co pozwala im korzystać z pobliskiego środowiska w miejscach takich jak Soul Society, aby leczyć ich rany. Używają również germańskich terminów dla wielu swoich umiejętności, podobnie jak robią to Quincy.

Czytaj także  Jujutsu Kaisen's Version of Vision is Much More Powerful

Bounts mają kilku niesamowicie potężnych członków

Bleach-Bount-Jin-Kariya

Najbardziej znaną postacią Bount jest ich przywódca, Jin Kariya, który został zaprojektowany na potrzeby anime przez Tite Kubo. Jin jest surowym człowiekiem, który żyje zgodnie z nastawieniem „przetrwania najlepiej przystosowanych” i wierzy, że siła jest niezbędna. Każdy Bount, którego uważał za zbyt słabego, był zabijany, a Jin nie widział żadnych problemów moralnych w pochłanianiu ludzkich dusz w celu zdobycia mocy. Jin jest również bardzo sprytny i był mózgiem ataku Bount na Soul Society Bleacha, którego dokonał, aby zemścić się za wszystko, co zrobili jemu i jego ludowi. Atak był właściwie dość udany i oznaczał pierwszą dużą inwazję na Soul Society, ale prawie wszyscy Bount zostali zniszczeni. Jedynym ocalałym, o którym wiadomo, że istnieje, jest były powiernik Jina, Go Koga, stoicki mężczyzna dumny ze swojego statusu Bount. Pomimo przeżycia, Koga nigdy więcej się nie pojawia.

Chociaż wątek Bount w Bleach może nie być lubiany przez fanów, całkiem dobrze pasuje do innych wątków, ponieważ znajduje się pomiędzy początkowym wątkiem Soul Society a łukiem Hueco Mundo/Arrancar Bleacha, a także pasuje do mniej -niż doskonały obraz. Fani szukający więcej Bleacha, którzy pominęli wątek fabularny, powinni spróbować.

Dalej: Nawet fani Bleach wciąż źle rozumieją znaczenie nazwy

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *