Pikachu od dziesięcioleci jest ukochaną i kultową postacią w serii Pokémon. Elektryczna mysz Pokémon jest wiernym towarzyszem Asha Ketchuma od samego początku serii anime i obaj przeżyli razem wiele przygód. To powiedziawszy, ostatnie wiadomości sprawiły, że wielu fanów zastanawia się nad losem Pikachu teraz, gdy Ash oficjalnie przeszedł na emeryturę ze swojej podróży jako trener Pokémon.

Seria anime Pokémon jest emitowana od ponad 25 lat, a Ash jest przez cały czas głównym bohaterem. Jednak niedawno ogłoszono, że obecny sezon anime, Pokémon: Ultimate Journeys, będzie ostatnim, w którym Ash będzie głównym bohaterem. Nowy łuk i seria są obecnie planowane na 2023 rok, wraz z zupełnie nowym głównym bohaterem. Ta wiadomość sprawiła, że ​​wielu fanów zastanawia się, co stanie się z Pikachu, najbardziej zaufanym i lojalnym Pokémonem Asha, teraz, gdy jego podróż dobiegła końca.

Jedną z możliwości jest to, że Pikachu po prostu przejdzie na emeryturę wraz z Ashem, powróci do Pallet Town i spędzi resztę swoich dni ze swoim trenerem. To byłby odpowiedni koniec dla tych dwojga, którzy byli nierozłączni przez całą swoją podróż. Jednak możliwe jest również, że Pikachu będzie kontynuował swoją podróż na własną rękę, być może nawet zostanie mentorem nowej generacji trenerów Pokémon. Byłaby to odpowiednia rola dla elektrycznej myszy, która zawsze była silnym i zdolnym Pokémonem i ma bogate doświadczenie i wiedzę do przekazania. Dałoby to również Pikachu powód do pozostania dla przyszłych pokoleń bohaterów Pokémon. Inną, znacznie bardziej nieprawdopodobną możliwością jest to, że Pikachu po prostu powróci na wolność, spędzając swoje dni w wysokiej trawie i lasach świata Pokémon. Może to być jeden z najbardziej słodko-gorzkich momentów w serii, jeśli Pikachu i Ash naprawdę pójdą swoimi drogami, ale biorąc pod uwagę okoliczności ich spotkania i to, jak ich więź rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku dekad, ma się rozumieć, że ta dwójka będzie pozostać przyjaciółmi w dającej się przewidzieć przyszłości.

Czytaj także  Vegeta’s Strongest Dragon Ball Fusion ISN’T with Goku

Pokémon może zastąpić Pikachu jako maskotkę

Pikachu i Asha

Nie ma wątpliwości, że za kilka lat powrót Asha i Pikachu może być jednym z najbardziej pamiętnych momentów w całej serii. To powiedziawszy, nieobecność Pikachu podniosłaby również pytanie, jaki Pokémon mógłby zająć jego miejsce jako maskotka? Prawdopodobnymi pretendentami są urocze, ale potężne Pokémony, które są już bardzo dobrze znane, jak Treecko czy Jigglypuff, ale seria zawsze może grać bezpiecznie i po prostu wprowadzić innego, innego Pikachu. Istnieje również możliwość, że Pikachu będzie nadal pojawiał się w przyszłych serialach i filmach anime Pokémon, nawet jeśli Ash nie będzie już głównym bohaterem. Pikachu jest tak popularną i kultową postacią, że trudno sobie wyobrazić bez niego serię Pokémon i wydaje się prawdopodobne, że elektryczna mysz będzie nadal widoczna w świecie Pokémon przez wiele lat.

Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość Pikachu, jedno jest pewne: zawsze będzie pamiętany jako jeden z najbardziej ukochanych i kultowych Pokémonów wszechczasów. Od przygód z Ashem po występy w grach i filmach Pokémon, Pikachu poruszył serca fanów na całym świecie i będzie to robił przez wiele lat.

Więcej: Pokémon 10. generacji może wstrząsnąć Ashem i innymi postaciami 1. generacji

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *