HBO

Anulowanie Westworld było szokiem dla jego fanów, ale być może nie było to zbyt dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę spadające oceny i przesadne historie, które nie utrzymały zainteresowania widzów. Jedną osobą, która miała nadzieję, że serial miałby szansę opowiedzieć więcej o swojej historii, jest aktor Luke Hemsworth, który niedawno powiedział Entertainment Tonight o tym, jak ogromnym ciosem było odkrycie odwołania serialu. Powiedział:

„Byłem jak:„ Kurwa! Cholera! Masz nadzieję, że te rzeczy będą trwać wiecznie, ale każdy ma swoje własne powody. Jestem bardzo wdzięczny za udział w tej serii i ta podróż była dużą częścią mojego życia, ale tak, to było rozczarowujące. Myślę, że pomysł od samego początku był zatoczyć koło i wrócić, by być o pętlach, o ludziach i robotach utkniętych w tej trajektorii. Niestety, zostajemy odcięci, ale taka jest natura świata. Nie można się tym denerwować. idź dalej, a to otworzy nowe drzwi”.

Westworld jest oparty na filmie Michaela Crichtona, który był prekursorem Jurassic Park, koncentrując się na pomyśle, że zaawansowany technologicznie park rozrywki pójdzie nie tak. Podczas gdy większość założeń filmu została omówiona i rozwinięta w pierwszym sezonie, w trzecim sezonie hitu HBO jazda nie była już na torach, z wieloma liniami czasowymi, zmieniającymi się lokalizacjami i fabułami, które stały się zbyt rozległe, robiąc coś nieodwracalnego szkoda serii. Podczas gdy czwarty sezon był chwalony za zaciśnięcie sterów, było już za mało i za późno, a HBO zdecydowało się wyciągnąć wtyczkę i wyłączyć serial.

Czy Netflix uratuje Westworld?

Rozszerzony zwiastun Westworld ujawnia nową Dark Odyssey HBO HBO

Po decyzji Netflixa o rzuceniu lin ratunkowych na anulowane programy, takie jak Lucyfer i Manifest w ostatnich latach, stały się one głównym celem fanów składających petycje do kogoś, by ożywił serial i dał mu właściwe zakończenie. W zeszłym miesiącu współtwórca Westworld, Jonathan Nolan, wyraził nadzieję, że planowany piąty i ostatni sezon serialu będzie mógł jakoś ruszyć. Czy Netflix po raz kolejny okaże się ratunkiem dla kolejnego przegranego serialu?

Czytaj także  Prime Video's Island: Plot, Cast, Release Date, and Everything Else We Know

Chociaż wydaje się, że zespół kreatywny Westworld zawsze miał pomysł, że serial zakończy się ostatnim sezonem, może to być szybka wygrana dla Netflix lub innego streamera, zwłaszcza jeśli wiąże się to z zastrzeżeniem, że będzie również możliwość streamowania poprzednich sezonów. Manifest stał się gigantycznym hitem na Netflix, kiedy wyemitowali starsze sezony przed nadejściem nowej, finałowej serii 20 odcinków, które same okazały się ogromnym zainteresowaniem platformy i wylądowały na szczycie listy Netflix w swoim debiucie.

To, czy Westworld stanie się kolejną „odwołaną zbyt wcześnie” serią, która może uzyskać zmartwychwstanie podobne do feniksa, jest czymś, na co będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć. Na razie jednak podróż do centrum labiryntu w HBO z pewnością się skończyła.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *