studia Marvela

Wilkołak nocą Marvel Studios był jak dotąd jednym z największych hazardów MCU. Hołd dla horrorów Universal z lat 30. i 40. XX wieku, Halloween Special Presentation był mroczną i brutalną czarno-białą ucztą w zeszłym miesiącu i został okrzyknięty jednym z najlepszych projektów Marvela, które trafiły na Disney + od czasu uruchomienia platformy. Nic więc dziwnego, że jedna z jego gwiazd byłaby zachwycona ponownym wcieleniem się w swoją rolę w przyszłym wydaniu Marvela.

Laura Donnelly dołączyła do Gaela Garcii Bernala w odcinku specjalnym, grając Elsę Bloodstone, spadkobierczynię dziedzictwa Bloodstone. Wilkołak nocą był imponujący zarówno pod względem wykonania, jak i samodzielnej narracji, a także szczycił się imponująco klimatycznymi efektami specjalnymi. Podczas niedawnej rozmowy z The Wrap, Donnelly została zapytana, czy mogłaby zostać wezwana do ponownego zagrania tej postaci w przyszłości MCU. Odpowiedziała:

„Tak na pewno. To, co kocham w tej konkretnej historii Elsy, to poczucie, że jesteśmy dopiero na początku czegoś dla niej; nie jest przedstawiana jako postać, którą znamy z komiksów. To jej pre-tam, a może już była i coś się stało — nie wiemy. I wydaje się, że to tylko ten mały przedsmak wielu, wielu warstw, które są pod spodem i ogromna historia. „Każda okazja do zwiedzania [a follow-up], skoczyłbym i chciałbym również zbadać związek między Elsą i Jackiem. To tylko jeden, który został właśnie dotknięty i widzisz początek czegoś kwitnącego, a my nie wiemy, co to jest. I uwielbiam pracować z Gaelem. Byłbym bardzo, bardzo szczęśliwy – po prostu do mnie zadzwoń.

Czy Wilkołak nocą jest powiązany z MCU?

Wilkołak nocą Dystrybucja platformy Disneya

Z ostatnich wydań Marvela na Disney +, Moon Knight i Werewolf by Night to dwa najwyżej oceniane programy na platformie. Być może to nie przypadek, że żaden z nich nie ma bezpośrednich powiązań z nadrzędną historią MCU i pozwolił widzom po prostu cieszyć się samodzielną historią bez konieczności odwoływania się do przeszłych wydarzeń. To jest coś, co skomentował Donnelly, zauważając, jak miło było móc opowiedzieć historię bez presji związanej z próbą połączenia z innymi historiami. Powiedziała:

Czytaj także  „Pierścienie władzy”: jak ujawnienie Saurona zmienia cały sezon

„To było po prostu połączenie wniesienia tego, czego się o niej dowiedziałem, i próby przeniknięcia tego w każdy możliwy sposób, ale przypuszczam, że cudownie było po prostu móc traktować to dokładnie tak, jak było, co była tylko jednorazową samodzielną rzeczą, w której nie byliśmy zobowiązani do wszystkiego innego. Nie byłem przywiązany do postaci z komiksów i nie musieliśmy łączyć wszystkiego z resztą MCU. Po prostu czułem się, jakbyśmy kręcili film na Halloween, dokładnie taki, jaki zaproponował mi Michael.

Werewolf by Night prawdopodobnie połączy się z MCU gdzieś w przyszłości, a ciemniejsze ramię MCU było ostatnio drażnione, ale na razie można się nim cieszyć w jego samodzielnej chwale na Disney +.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *