Podczas gdy Weird: The Al Yankovic Story miał już swoją premierę na The Roku Channel na początku tego miesiąca dla widzów w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Meksyku, nie był jeszcze dostępny dla fanów Weird Al w innych miejscach. Właśnie dlatego Roku zdecydowało się połączyć siły z Village Roadshow, aby wypuścić film na arenie międzynarodowej, według The Hollywood Reporter. Ponieważ kanał Roku jest dostępny tylko w krajach wymienionych powyżej, inny dystrybutor musi przekazywać film na całym świecie za pośrednictwem telewizji, transmisji strumieniowej i domowej rozrywki.

W filmie występuje Daniel Radcliffe jako „Weird” Al Yankovic, piosenkarz i autor tekstów znany z parodii popularnych piosenek, takich jak „Eat It” (zabawna wersja „Beat It” Michaela Jacksona) i „Amish Paradise” (który podobnie parodie „Gangsta’s Paradise” Coolio i LV). Chociaż sama w sobie jest biografią, jest także satyrą na biografie, ponieważ film jest tylko bardzo luźno oparty na życiu Yankovicia. Pasuje: film parodia oparty na artyście parodii.

Szef Roku Originals, David Eilenberg, powiedział, że „film miał największą widownię podczas weekendu otwarcia w historii kanału Roku”, decydując, że film jest wystarczająco popularny, aby zostać wydany na całym świecie. Jason Buckley, wiceprezes wykonawczy Village Roadshow, zgadza się: „Wiemy, że widzowie na całym świecie będą tak samo chętni, aby to zobaczyć, jak widzowie w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii… cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z zespołem Roku”.

Fani spoza rynku The Roku Channel cierpliwie czekali, aż film biograficzny pojawi się w ich kraju. Zapytany przez australijskiego fana, jak obejrzeć film, Al Yankovic napisał na Twitterze: „Roku nad tym pracuje”, po czym zasugerował potencjalnie pozbawione skrupułów sposoby oglądania filmu.

Widzowie z Ameryki Północnej i Wielkiej Brytanii mogą już oglądać Dziwne: historia Ala Yankovicia

Kanał Roku

Czytaj także  Ke Huy Quan zdobywa nagrodę Gotham za wybitną rolę drugoplanową

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii lub Meksyku, możesz oglądać Weird: The Al Yankovic Story na telewizorze Roku lub odtwarzaczu Roku. Film otworzył się na pozytywne recenzje, chwaląc jego humor i występ Radcliffe’a, który martwił się, że nie nadaje się do tej roli, dopóki nie przeczytał scenariusza. Początkowo czuł, że nie wygląda wystarczająco jak Yankovic, aby go przedstawić, ale później powiedział: „to było bardzo łatwe tak”, po tym, jak zdał sobie sprawę, że film nie miał przedstawiać idealnie dokładnej wersji życia Yankovicia, ale raczej parodia tego.

Film wyreżyserował Eric Appel, po raz pierwszy próbując wyreżyserować film pełnometrażowy. Scenariusz napisali Appel i Al Yankovic, a Daniel Radcliffe wcielił się w postać tytułową. U boku Radcliffe’a gra Evan Rachel Wood jako Madonna, a inne gwiazdy to Rainn Wilson, Toby Huss, Arturo Castro i Julianne Nicholson. Film jest dostępny na kanale Roku od 4 listopada, po premierze na Festiwalu Filmowym w Toronto 8 września. Dokładna data międzynarodowej premiery nie została jeszcze potwierdzona.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *