Netflixa

Środowa dominacja na Netflix wzrosła o kolejny stopień po opublikowaniu danych z drugiego tygodnia premiery serialu. Po pobiciu rekordu Stranger Things 4 pod względem liczby godzin oglądanych w ciągu tygodnia w ciągu pierwszych kilku dni, seria Addams Family podwoiła ten wynik, pobijając własny rekord, ponieważ ma na celu prześcignięcie Stranger Things i bycie najbardziej… oglądał anglojęzyczny program w historii Netflix.

W serialu wyreżyserowanym przez Tima Burtona Jenna Ortega wciela się w Wednesday Addams, córkę Morticii i Gomeza, która trafia do Nevermore Academy, szkoły dla wyrzutków. W trakcie programu Wednesday jest zmuszona stawić czoła sekretom z przeszłości swojej rodziny, potworom z jej teraźniejszości i spojrzeć w przyszłość, dokąd zmierza.

Według The Hollywood Reporter, po zarejestrowaniu 341,2 miliona godzin transmisji strumieniowej w ciągu jednego tygodnia, środowa oglądalność między 28 listopada a 4 grudnia pobiła ten rekord z 411,29 milionami godzin oglądanych na całym świecie. To nie tylko pobiło rekord ustanowiony tydzień temu przez serię, ale także uczyniło środę jedyną anglojęzyczną serią, która kiedykolwiek zarejestrowała ponad 400 milionów godzin w ciągu jednego tygodnia. Chociaż wciąż nie zbliża się to do rekordu 571,76 miliona godzin Squid Game, jest to niezwykle imponujący wyczyn jak na serię, która spotkała się z wieloma zastrzeżeniami i więcej niż sprawiedliwym udziałem średnich recenzji.

Co sprawiło, że środa jest tak niepowstrzymaną siłą?

środa jenna ortega netflix Netflixa

Środa pojawiła się na Netflix jako pozornie idealne połączenie kultowego reżysera Tima Burtona, który po raz pierwszy wkroczył do świata telewizji, równie kultowego głównego bohatera i wielu momentów gotowych do wykorzystania w mediach społecznościowych, które nadal wypychają serial na czoło milionów potencjalnych fanów.

Dla wielu osób połączenie gotyckiej wrażliwości Tima Burtona i mrocznej fantazji Rodziny Addamsów to coś, na co czekano od dawna. Jednak mimo że serial podąża śladami dwóch bardzo lubianych filmów z początku lat 90., Jenna Ortega bez wysiłku przezwyciężyła oczywiste porównania z wersją Środy Christiny Ricci, aby uczynić swoją rolę własną. Jedna scena, w której Wednesday wykonuje unikalny układ taneczny do „Goo Goo Muck” The Cramps, również pomogła podnieść rangę serii po tym, jak stała się wirusową sensacją na TikTok.

Czytaj także  The Walking Dead Showrunner wie, że nie każdy fan będzie zadowolony z finału

Wszystko to wydaje się popychać Netflix do odnowienia serii na co najmniej kolejny sezon, a nawet może dać showrunnerom życzenie dostarczenia innych spin-offów. Jednak jak dotąd nie było zielonego światła i nie powinno to dziwić fanów The Sandman Neila Gaimana, ponieważ ta seria również potrzebowała trochę czasu, aby uzyskać odnowienie. Ponieważ streamer jest głównie zainteresowany liczbą widzów oglądających całą serię, minie jeszcze kilka tygodni, zanim jakikolwiek potwierdzony drugi sezon stanie się rzeczywistością.

Sezon 1 środy jest teraz przesyłany strumieniowo w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *