BBC

Twórcy Wednesday najwyraźniej kochają dobre kryminały i być może dlatego tak bardzo starali się stworzyć serię prequeli Miss Marple. Alfred Gough i Miles Millar, którzy wcześniej badali młodszą historię Supermana ze Smallville, odnieśli nowy sukces dzięki wydaniu środy na Netflix. Seria podąża za Jenną Ortegą jako Wednesday Addams, odkrywając tajemnice Nevermore Academy z elementem kryminała w centrum historii.

Przed uzyskaniem praw do Rodziny Addamsów, Gough i Millar mieli na myśli inny rodzaj tajemniczej serii, którą chcieli się zająć. W nowym wywiadzie dla THR obaj ujawniają, że poprzedni plan zakładał stworzenie prequelowej serii o bohaterce Agathy Christie, pannie Marple, która pojawiła się w wielu różnych książkach, filmach i programach telewizyjnych. Seria nigdy nie doszła do skutku, chociaż, jak wyjaśnia Millar, tajemniczy aspekt, który ich zaintrygował, najwyraźniej został przeniesiony na ich środowy program.

„Cóż, przez długi czas staraliśmy się zdobyć młodą pannę Marple i być może to wpłynęło na nas z elementem kryminału tutaj, ale z pewnością jest to coś intrygującego jako postać, którą zawsze widzisz. Jest coś w kryminałach i tajemnicach, że to świetna zagadka dla pisarza do rozwiązania. Myślę więc, że to było coś, zobaczenie, jak ewoluowała w coś w rodzaju wścibskiej starszej pani z Agathy Christie, było czymś, o czym rozmawialiśmy przez chwilę ”.

Panna Marple prawie się zrestartowała

Agaty Christie Marple ITV

Jane Marple, znana również jako Miss Marple, została stworzona przez legendarną pisarkę Agathę Christie. Jest przedstawiana jako starsza kobieta, która działa jako detektyw-konsultant, po raz pierwszy pojawiła się w druku w 1927 roku i będzie wielokrotnie przedstawiana w różnych mediach. Angela Lansbury zagrała pannę Marple w filmie The Mirror Crack’d z 1980 roku, po występie Margaret Rutherford w tej roli w serii filmów z lat 60.

Czytaj także  Kelly Reilly z Yellowstone dokucza sezonowi 5: „To mroczne, brutalne i desperackie rzeczy”

Postać ta pojawiła się również w jej własnych programach telewizyjnych, a Joan Hickson wcieliła się w rolę w serialu BBC Miss Marple, który trwał od 1984 do 1992 roku. Geraldine McEwan i Julia McKenzie później podzieliły się rolą w serialu ITV Agatha Christie’s Marple, kolejnym długotrwałym -seria, która rozpoczęła się w 2004 roku i zakończyła w 2013 roku.

Tymczasem historia panny Marple toczy się dalej w literaturze. Na początku tego roku Jane Marple powróciła w Marple: Twelve New Mysteries, zbiorze opowiadań podążających za tytułową zagadką. Być może prequel programu telewizyjnego nie miał być, ale panna Marple żyje dalej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *