Od środowej premiery nowej serii Tima Burtona na platformie Netflix, serial zyskał wiele pochwał za swoje występy, a także świeże podejście do kultowej Rodziny Addamsów. Jak zauważył The Hollywood Reporter, najnowsza adaptacja Rodziny Addamsów ma naprawdę wyjątkową koncepcję w porównaniu do swoich wcześniejszych koncepcji, skupiając się tylko na jednym członku upiornej i zwariowanej rodziny zamiast na całym gangu. Niedawno twórcy Wednesday, Al Gough i Miles Millar, poświęcili czas, aby porozmawiać z THR o ich inspiracjach dla zmodernizowanej Rodziny Addamsów, postaci Wednesdaya i świecie Jericho.

Zapytany, co przyciągnęło tę parę do postaci Wednesday, Gough stwierdził: „To była postać, którą wszyscy naprawdę kochaliśmy i nikt nie spędzał z nią dużo czasu. I jest to postać, którą widzieliśmy naprawdę tylko jako 10-, 11-, 12-latka, która jest częścią rodziny i miała zabawną kwestię w scenie, ale niewiele o niej wiedzieliśmy. Jej rodzaj nieustraszoności i umiejętność bycia zawsze sobą z czymś, to było interesujące i pomyśleliśmy, cóż, „Co by było, gdyby była nastolatką? A co by było, gdybyś zabrał ją z rodziny i umieścił w szkole z internatem, która jest rzekomo nową rodziną? Jak by zareagowała?”

Millar zauważył również, że para chciała „uhonorować” korzenie rodziny Addamsów i czerpała inspirację z ich pochodzenia. Powiedział: „Myślę, że zdecydowanie chcieliśmy uhonorować dziedzictwo rodziny Addamsów i myślę, że jest to coś, co było ważne, a my zawsze, zawsze lubimy to robić. Uważamy, że jest to okrzyk dla fanów W serialu jest też element nostalgii. Myślę, że wróciliśmy również do oryginalnych ilustracji Charlesa Addamsa. Z pewnością rozmawialiśmy o tym z Timem, który był wielkim fanem dorastania Charlesa Addamsa. Patrząc na jego dorobek, jest taki świeży, zgryźliwy, wywrotowy, chorobliwy, zabawny”.

Millar kontynuował: „Są elementy projektu produkcyjnego, które dosłownie wyrwaliśmy z jego paneli, co naszym zdaniem byłoby naprawdę zabawną pisanką dla ludzi, którzy znają Charlesa Addamsa i mogą się do tego odnieść. Nawet obsadzenie Christiny Ricci było po prostu czymś, co czuliśmy, że było taki wspaniały moment, aby mieć razem dwie środy w scenie. Zawsze uważamy, że to świetna rzecz. W Smallville mieliśmy Christophera Reeda w pierwszym sezonie i to był niesamowity odcinek. Myślę, że to naprawdę łączy pokoleń fanów i jest to coś, z czego zdecydowanie jesteśmy zadowoleni i dumni”.

Czytaj także  Matlock Reboot Pilot Starring Kathy Bates Gets Ordered at CBS

Al Gough i Miles Miller chcieli pokazać latynoskie korzenie rodziny Addamsów

środa-rodzina-addamsów Netflixa

Gough i Miller poruszyli także inny element Rodziny Addamsów, który jest unikalny dla ich twórczości, niekwestionowane latynoskie korzenie gangu. Według Gougha, w przeciwieństwie do wcześniejszych podejść do rodziny, ich wersja wyjaśnia to rozróżnienie. Gough powiedział: „Cóż, wydawało się, że było to coś, o czym wspominano w wielu innych wersjach, ale nikt nigdy tak naprawdę nie wyszedł i tego nie zrobił. Obsadzili Raula Julię oczywiście jako Gomeza w filmie, a my po prostu pomyśleliśmy, że to było coś, nad czym chcieliśmy bardziej się pochylić i mieć jako część tej nowej wersji środy oraz w pewnym sensie uhonorować to i to reprezentować. Więc tak naprawdę to się wzięło ”.

Innym wpływem, który wywarł poważny wpływ na świat Wednesday Addams, były klasyczne powieści detektywistyczne. Miller stwierdził: „Cóż, po prostu w klasycznych powieściach detektywistycznych Agathy Christie wydaje się, że jest tak kultową pisarką, a Wednesday jest również początkującą autorką kryminałów. Wszystko, od morderstwa, napisała do Agathy Christie”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *