Netflixa

Środa była jednym z największych hitów w historii Netflix i chociaż niektórzy szybko wskazują na podobieństwa między serialem a seriami o Harrym Potterze i Percym Jacksonie, współtwórca Miles Millar obalił teorie, że serial jest hołdem dla któregokolwiek z tych . Z pewnością istnieje wiele powodów, dla których widzowie nie dostrzegają podobieństw między trzema IP, przy czym większość akcji rozgrywa się w bardzo specjalnej szkole, a każda z nich zawiera wysoki poziom intrygi i tajemnicy.

Podczas niedawnej rozmowy z The Hollywood Reporter, Millar odrzucił pomysł, że Wednesday jest w jakikolwiek sposób inspirowany opowieściami o Harrym Potterze lub Percym Jacksonie, ale przyznał, że zawsze oczekiwano, że zostaną dokonane porównania. Powiedział:

„To nie był żaden hołd dla Percy’ego Jacksona ani niczego w tym rodzaju, ani Harry’ego Pottera, ale gdy tylko trafisz do szkoły z internatem, porównania są tam” – wyjaśnił Millar. „Początkowo zmagaliśmy się z tym, jeśli chodzi o to, czy jeśli robimy środowe Addamsy dla nastolatków, czy to zabawne, jeśli jest rybą wyciągniętą z wody w zwykłym liceum? Ale potem poczuliśmy, że każdy dzień powinien wrócić do rodziny , a my w pewnym sensie chcieliśmy ją usunąć z rodziny”.

Chociaż łatwo jest dokładnie zobaczyć, jak niektórzy fani mogliby zobaczyć związek między serialem a innymi popularnymi franczyzami z nastoletnimi bohaterami w zinstytucjonalizowanym otoczeniu, nie ma wątpliwości, że Wednesday robi wszystko, co musi, aby wyróżnić się na tle swoich rówieśników. Sukces serialu sugeruje, że z pewnością mu się to udało.

Środowe otoczenie szkoły odgrywa dużą rolę w tej historii

Pani Thornhill rozmawia z Wednesdayem Netflixa

Millar wyjaśnił dalej, że choć sceneria szkoły z internatem jest dobrze wykorzystana, w przypadku środy zapewnia ona również sposób na odkrywanie świata Rodziny Addamsów w intrygujący i głębszy sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Powiedział:

„A potem inną rzeczą związaną z oferowaną szkołą z internatem było wejście do świata rodziny Addamsów. Więc widzisz, gdzie Gomez i Morticia chodzili do szkoły? Co to jest? Jak ci ludzie istnieją w tym prawdziwym świecie? Podekscytowało nas to, jeśli chodzi o otwarcie i rozszerzenie świata Rodziny Addamsów, i myślę, że z pewnością ludzie byli zaintrygowani. Teraz mamy okazję w przyszłych sezonach naprawdę rozszerzyć ten świat, a wspaniałe jest to, że nikt tak naprawdę nie zbadał tej części Rodziny Addamsów, więc to naprawdę świeże płótno, z którego jesteśmy podekscytowani, że możemy czerpać. „

Czytaj także  Cobra Kai Renewed for Sixth & Final Season on Netflix

Środa zapewniła jedne z najwyższych wyników oglądalności, jakie kiedykolwiek widziano w serwisie Netflix, zarówno podczas debiutu, jak i późniejszych skumulowanych godzin oglądania. Fani z niecierpliwością czekają teraz na wieści o środowym drugim sezonie i może to być tylko kwestią czasu, zanim serial wyreżyserowany przez Tima Burtona zostanie przygotowany na kolejny sezon tajemnicy i czarnego humoru, a także inne spin-offy.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *