Netflixa

Środa Tima Burtona i Netflixa była przedmiotem pewnej internetowej reakcji na obsadzenie czarnych aktorów jako pomniejszych antagonistów w serialu Rodzina Addamsów. Wydaje się jednak, że opinie osób wywołujących spektakl, a zwłaszcza reżysera, mogły być nieco przedwczesne. Aktorka Joy Sunday, która gra najlepszą wredną dziewczynę ze szkoły Nevermore, Biancę, odrzuciła takie sugestie i powiedziała, jak bardzo podobała jej się praca z Timem Burtonem.

W zeszłym tygodniu kilka postów w mediach społecznościowych i recenzji Rotten Tomato twierdziło, że część środowych castingów miała na celu umieszczenie czarnych gwiazd serialu w złoczyńcach niskiego poziomu w serialu. Obejmowało to kilka postów wyciągających historyczne cytaty z Burtona stwierdzające, że niekoniecznie czuł potrzebę wkuwania czarnych postaci do swoich filmów, jeśli nie pasowały. Jednak jako jedna z gwiazd w centrum kontrowersji, Joy Sunday była w większości nieświadoma reakcji i powiedziała Deadline, że ludzie nie powinni oceniać postaci zbyt wcześnie. Powiedziała:

„Bianca jedzie na płaszczu tak wielu postaci przed nią i myślę, że ta rozmowa i wszelkie rozmowy na ten temat są zawsze ważne, ponieważ wszyscy możemy się czegoś nauczyć. Słuchanie zawsze jest odkrywcze, ale zachęcam też ludzi, aby dali jej szansę na rozkwit; dopiero poznajemy bohaterów po raz pierwszy, a jest tylko 8 odcinków. Jest tak wiele miejsc, do których mogą się udać. Nawet ludzie, którzy są kochani i mają dobre charaktery, mogą stać się naprawdę źli. Bianca wcale nie była złoczyńcą ani złem, po prostu reagowała na otaczające ją bodźce, tak jak zrobiłby to każdy”.

Praca z Timem Burtonem była pozytywnym doświadczeniem dla środowej aktorki

radość niedziela środa 2 Netflixa

Jeśli chodzi o jej odczucia związane z pracą nad serialem, Sunday nie mogła powstrzymać entuzjazmu. Serial kręcono w Rumunii i choć młodej gwiazdce trudno było być tak daleko od domu, nie zamieniłaby tego na żadne inne miejsce. Ona kontynuowała:

Czytaj także  Jenna Ortega chce zwrócić się do środowego nigdy wcześniej nie reprezentowanego dziedzictwa latynoskiego

„Uwielbiałem pracować ze wszystkimi na planie. Dla wielu ludzi było naprawdę ciężko być w Rumunii z dala od domu, więc szybko się z tym związaliśmy i staraliśmy się jak najlepiej dbać o siebie nawzajem. Praca z Timem była niezwykła, ponieważ jest autorem, powszechnie znanym nazwiskiem. Ale nigdy nie czułem się tak, jak można by się spodziewać po kimś na tym poziomie. Teraz się uśmiecham, ponieważ sprawił, że czuliśmy się tak komfortowo i był tak otwarty na współpracę. Był tak gotowy do gry i był kimś, z kim można się śmiać na planie… To było naprawdę piękne doświadczenie i czuję się szczęściarzem, że mogę z tym być. Wszyscy kochamy się i troszczymy o siebie nawzajem i myślę, że najważniejszą osobą odpowiedzialną za to uczucie jest Jenna Ortega. Ona naprawdę jest kotwicą dla nas wszystkich i jesteśmy z niej bardzo dumni”.

Środa transmituje teraz cały pierwszy sezon na Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *