Netflixa

Pomimo jednej z najwyższych ocen ze wszystkich seriali, jakie kiedykolwiek były transmitowane na Netflix, Warrior Nun stał się najnowszym serialem, który ugryzł kurz i nie zostanie przedłużony na trzeci sezon. Warrior Nun zebrał kilka nienagannych recenzji od swoich oddanych fanów, ale liczba widzów nie była wystarczająca, aby seria mogła być kontynuowana. Program utrzymywał się w pierwszej dziesiątce tylko przez trzy tygodnie i nie znalazł się wyżej niż na miejscu 5., co pod względem stosunku kosztów do widzów w serwisie Netflix jest po prostu niewystarczające.

Oparta na powieściach Manga o tym samym tytule, Warrior Nun opowiada historię 19-latki, która budzi się w kostnicy z boskim artefaktem na plecach. Zostaje wcielona do starożytnego zakonu walczącego z demonami na Ziemi i bardzo szybko przyciąga uwagę sił z nieba i piekła, które chcą ją kontrolować.

Serial pierwotnie pomyślany jako film, ale później został przebudowany jako serial dla Netflix. Alba Baptista zarówno opowiada, jak i prowadzi serial jako 19-letnia Ava Silva w swojej pierwszej anglojęzycznej roli. Pierwszy sezon Warrior Nun zadebiutował w lipcu 2020 roku i w większości pozytywne recenzje. Drugi sezon miał miejsce w listopadzie 2022 r. i zakończył się jeszcze wyższymi recenzjami widzów, dzięki którym program osiągnął wynik 97%. Jednak pomimo świetnych recenzji, prosta prawda jest taka, że ​​​​nie ma wystarczającej liczby osób, które oglądają serial, aby trzeci sezon był opłacalny dla streamera.

Czy Warrior Nun zyska więcej widzów po odwołaniu?

Wojownicza zakonnica, sezon pierwszy Netflixa

Drugi sezon Warrior Nun jest dostępny na Netflix dopiero od miesiąca, ale decyzja o jego anulowaniu najwyraźniej już zapadła. Wiadomość o upadku serialu po zaledwie dwóch sezonach może wywołać falę spóźnionego zainteresowania serialem, tak jak wiele innych programów stało się wielkimi kultowymi hitami na przestrzeni lat. Jednak podobnie, posiadanie tylko dwóch sezonów i brak prawdziwego zakończenia mogło zniechęcić tych, którzy myśleli o wypróbowaniu serialu.

Czytaj także  Snowpiercer Season 4 Dropped by TNT

Netflix często znajduje się pod ostrzałem za ciągłe anulowanie programów, które zyskują naprawdę wysokie oceny i rozwijają oddaną, ale stosunkowo niewielką rzeszę fanów. Dotyczy to w szczególności seriali należących do gatunku Young Adult, a także wszystkiego, co obraca się wokół fantasy i programów z efektami specjalnymi. Niektóre z nich to First Kill, The Babysitter’s Club, The Chilling Adventures of Sabrina, I’m Not Okay With This i Fate: The Winx Saga.

Jest to coś, co nie spodobało się wielu abonentom Netflix, którzy narzekali na każdą możliwą platformę mediów społecznościowych na strategię streamera. Jednak chociaż niektórzy ludzie zawsze będą rozczarowani, gdy program, w który zainwestowali, zostanie złomowany, ostatnie problemy Netflix z nadmiernymi wydatkami dowiodły, że streamer musi podjąć trudne decyzje dotyczące tego, które z jego scenariuszy zwracają inwestycję i które nie są. Wygląda na to, że to właśnie ta trudna decyzja, a raczej coś złego w samym serialu, sprawiło, że Warrior Nun stoczył swoją ostatnią walkę.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *