Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału 1066 One Piece

One Piece w końcu pokazało prawdziwy wygląd jednej z najbardziej enigmatycznych postaci, dr Vegapunka. Jednak ta trwająca od dziesięcioleci tajemnica została już zapowiedziana przez autora Eiichiro Oda prawie dwadzieścia lat temu, wraz z połączeniem Vegapunka z inną wielką tajemnicą One Piece: Księżycem.

Historią One Piece wstrząsnął ostatnio wyczekiwany debiut Dr.Vegapunka. Wprowadzony (tylko z nazwy) wiele lat temu jako największy naukowiec na świecie, odpowiedzialny za najwspanialsze i najbardziej futurystyczne wynalazki zaludniające świat One Piece, rzeczywisty wygląd Vegapunka przez długi czas pozostawał tajemnicą. Kiedy w końcu zadebiutował, w rozdziale #1061, Vegapunk, który miał być starcem, wyglądał jak młoda kobieta, ale ta zagadka została szybko rozwiązana. Naukowiec stworzył sześć dodatkowych ciał, aby nadążyć za swoim genialnym intelektem. Jednak oryginalny Vegapunk wciąż musiał zostać ujawniony, aż do teraz.

W rozdziale #1066 One Piece pojawia się prawdziwy Vegapunk, zarówno w retrospekcji, której akcja toczy się 22 lata temu, jak iw teraźniejszości. W przeszłości Vegapunk miał charakterystyczną, ogromną głowę w kształcie żarówki, co prawdopodobnie jest konsekwencją tego, jak rozwinięty jest jego mózg. Obecnie głowa Vegapunka wygląda na bardziej normalną, prawdopodobnie dlatego, że podzielił swój mózg na sześć swoich duplikatów. Jednak niektórzy fani o sokolich oczach odkryli, że charakterystyczny kształt głowy Vegapunka pojawił się już w 2007 roku, na okładce rozdziału #442, jako Jolly Roger z Kosmicznych Piratów. Potwierdza to spekulacje wielu fanów, że Vegapunk ma związek z tajemniczymi stworzeniami żyjącymi na Księżycu.

Jeden subtelny szczegół potwierdza związek doktora Vegapunka z Księżycem

Kosmiczni piraci pojawiają się na okładce Wielkich operacji kosmicznych Enela , w których czarny charakter Enel podróżuje na Księżyc i odkrywa ruiny starożytnej cywilizacji, z której pochodzą jego przodkowie. Na Księżycu Enel spotyka Spaceya, mechaniczną formę życia zwaną Automata, która została zbudowana na wyspie Karakuri, miejscu narodzin Vegapunka, którą później odwiedził Franky ze Słomkowego Kapelusza i inny naukowiec, dr Tsukimi. Spacey i jego towarzysze udają się na Księżyc, aby pomścić (właściwie przypadkową) śmierć swojego twórcy, i tam zostają zaatakowani przez Kosmicznych Piratów, grupę obcych rabusiów, którzy plądrują Księżyc w poszukiwaniu jego zasobów. Ich Jolly Roger ma wydłużoną czaszkę, co większość czytelników uważa za odniesienie do standardowego kształtu „szarych” kosmitów, tak powszechnych w kulturze popularnej. Zamiast tego było to właściwie ukryte odniesienie do dr Vegapunka.

Czytaj także  Sequel Naruto ujawnia, jak Sasuke może w końcu udowodnić, że zasługuje na Sakurę

Ten subtelny szczegół potwierdza, że ​​Vegapunk ma wciąż niewyjaśniony związek z tajemnicami otaczającymi Księżyc One Piece. Powszechnie uważa się, że Tsukimi zbudował swoje Automaty na podstawie projektów pozostawionych przez dr Vegapunka. Jednak podczas swojej przygody na Księżycu Enel znajduje inne Automaty, które pozostawiła po sobie starożytna cywilizacja, która migrowała do świata One Piece. Możliwe więc, że Vegapunk miał okazję je zbadać, albo sam udając się na Księżyc, albo dlatego, że Plemię Księżyca założyło również Wielkie Królestwo, starożytną, ale zaawansowaną technologicznie cywilizację, która została zniszczona podczas Pustego Wieku. Niedawno ujawniono, że większość wynalazków Vegapunka – w tym roboty i cyborgi – pochodzi z badania pozostałości Wielkiego Królestwa.

Jeśli ta teoria zostanie potwierdzona, wyjaśni wiele tajemnic otaczających Plemię Księżyca, czyniąc z nich założycieli Wielkiego Królestwa. Tak jak Eiichiro Oda obiecał wiele lat temu, debiut Vegapunka w mandze sygnalizuje, że tajemnice serii wkrótce zostaną odsłonięte. Za jednym zamachem rozdział #1066 One Piece nie tylko ujawnił prawdziwy wygląd dr Vegapunka, ale także potwierdził jego powiązania z tajemnicami Księżyca.

Dalej: One Piece zmienia diabelskie owoce na zawsze dzięki jednemu wielkiemu ujawnieniu

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *