Nowe dzieło fanów oparte na klasycznym filmie Hayao Miyazakiego „Kiki’s Delivery Service” Hayao Miyazakiego dało młodej wiedźmie nowoczesny wygląd. Miyazaki wyrobił sobie ogromne imię w całej swojej karierze, ale jeden z jego najlepszych filmów jest prawdopodobnie taki, o którym nie mówi się tak, jak o innych.

Kiki’s Delivery Service to film z 1989 roku, który opowiada o Kiki, młodej wiedźmie, która po ukończeniu 13 lat podróżuje sama, aby samodzielnie nauczyć się używać swojej magii. Kiedy przybywa do małego miasteczka Koriko, otwiera firmę kurierską, w której na miotle wysyła paczki do ludzi. Kiki’s Delivery Service to wspaniale zrealizowany film o dojrzewaniu, który ma sympatyczne postacie i fascynującą wiadomość o dorastaniu, przepracowaniu się i radzeniu sobie z wypaleniem. Nie jest w żaden sposób niedoceniany, ponieważ z pewnością zyskał wielu zwolenników, ale ten uroczy film jest często pomijany w porównaniu z innymi filmami Miyazakiego. Niemniej jednak, wciąż jest to jeden z absolutnie najlepszych Miyazakiego, a jeden z fanów podzielił się fascynującym spojrzeniem na to, jak wyglądałaby praca Kiki, gdyby miała miejsce w bardziej nowoczesnym świecie.

Artysta SirMazarin podzielił się niesamowitym dziełem fanów Kiki na Reddicie r/Ghibli, który pokazuje usługi dostawy młodej czarownicy w bardziej nowoczesnym okresie. Wygląda podobnie do współczesnego kierowcy dostawczego z tabletem z automatycznym podpisem na biodrze i wiatrówką dla listonoszy, która pomaga jej ogrzać się na niebie. Zamiast swojej kultowej miotły ulepszyła Roombę ze śmigłem, która jest bardziej intensywna, ale sprawia, że ​​„AU Kiki może dostarczyć z dużą prędkością”. Jednak, aby zapewnić Jijiemu bezpieczeństwo, zdobyła plecak z pojemnikiem, który chroni go przed wypadnięciem. Wszystko to łączy się z czerwonymi słuchawkami z kocimi uszami, których Kiki używa do utrzymywania kontaktu z ziemią pod ziemią, jednocześnie dając niepowtarzalne spojrzenie na jej kultową czerwoną kokardę. Rzuć okiem na niesamowitą grafikę SirMazarin tutaj!

Czytaj także  Jak ślub Goku i Chi-Chi stworzył najgorszy wypełniający odcinek Dragon Ball

Ta grafika fanowska składa hołd nie tylko Kiki

Jak zauważył użytkownik Confident_Fortunes_32, grafika jest obciążona „skarbami” w postaci odniesień do innych filmów Studia Ghibli. Za Kiki znajduje się Laputa, wyspa unosząca się na niebie z filmu Miyazakiego Castle in the Sky”. Na mundurku Kiki znajduje się również znaczek „No Face”, który nawiązuje do ulubionej przez fanów postaci Spirited Away. Kiki ma nawet na sobie tenisówki. marka Air Totoro jako hołd dla tytułowej istoty z My Neighbor Totoro. To jedne z najbardziej wyraźnych odniesień, ale jest ich o wiele więcej. Od robotów laputiańskich po Soot Sprites, jest niezliczona ilość małych mrugnięć do innych filmów Miyazakiego, które uczyń z tego doskonały hołd nie tylko Kiki, ale całemu Studio Ghibli.

Filmy Miyazakiego bez wątpienia przetrwają próbę czasu ze względu na to, jak dobrze są wykonane. Opowieści są ponadczasowe i tworzą fascynujące nowoczesne bajki z ciekawym przesłaniem. Spojrzenie SirMazarina na nowoczesną usługę dostawy Kiki utwierdza te filmy jako kultowe dzięki ich uroczemu dziełu fanów, które jest uroczym listem miłosnym do mistrzowskiego Hayao Miyazakiego i jego filmów Studio Ghibli.

Następny: Prawdziwe arcydzieło Hayao Miyazakiego to nie jego filmy, to jego manga

Źródło: SirMazarin

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *