Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału nr 392 Hunter X Hunter Jedna z najpopularniejszych postaci w Hunter X Hunter, mordercza, ale czarująca Hisoka Morrow, powraca tak długo oczekiwany w przebojowej mandze Yoshihiro Togashiego. Hisoka jest obecnie zamknięty w śmiertelnej grze w kotka i myszkę z potężną Trupą Widm i wygląda na to, że sam znalazł kilku niebezpiecznych sojuszników.

Hisoka jest jedną z najwcześniejszych postaci, które pojawiły się w Hunter X Hunter, jako jeden z najsilniejszych uczestników 287. Egzaminu Łowców, który natychmiast przyciąga zainteresowanie głównego bohatera Gona. Później, zmierzenie się z Hisoką jest powodem, dla którego Gon i Killua muszą nauczyć się Nen, co stanie się ważnym elementem serii. Od tego czasu postać wielokrotnie się pojawiała, głównie realizując swój cel walki z Chrollo Lucyferem, jednym z najsilniejszych praktykujących Nen na świecie i przywódcą Trupy Widm. Hisoka jest dosłownie podekscytowany, gdy mierzy się z potężnymi przeciwnikami w bitwach Nen, ale z Chrollo ugryzł więcej, niż jest w stanie przeżuć. Podczas ich walki na Heavens Arena, Chrollo pokonuje i najwyraźniej zabija Hisokę, która decyduje, że czas zabawy się skończył, i natychmiast idzie za członkami Trupy, zabijając dwóch z nich.

W obecnym wątku trupa Widmowa i Hisoka weszli na pokład Czarnego Wieloryba, ogromnego statku wycieczkowego w drodze na Ciemny Kontynent, tajemniczą, niezbadaną krainę, która skrywa wielkie bogactwa i straszliwe niebezpieczeństwa. Na pokładzie Czarnego Wieloryba toczy się obecnie wiele różnych wątków, w tym wojna o sukcesję o tron ​​Kakin. Tymczasem Hisoka ukrywa się wśród 200 000 pasażerów statku, a Grupa Widm zawarła umowę z rodzinami mafii Kakin, aby go schwytać. Mafia chce wykorzystać Hisokę jako kartę przetargową do kontrolowania potężnej Trupy, więc używali wszelkich zasobów, aby go szukać. Wreszcie, w rozdziale #392 Hunter X Hunter, dwóch członków rodziny Xi-Yu znajduje Hisokę, która natychmiast ich obezwładnia, ale najwyraźniej postanawia grać razem i spotkać się z szefem rodziny.

Czytaj także  JJBA: Stone Ocean Lives Up To The Hype At the Last Possible Moment

Co oznacza powrót Hisoki dla Hunter X Hunter?

Poprzednie pojawienie się Hisoki było w rozdziale 357, opublikowanym w 2016 roku. Częste przerwy Huntera X Huntera, spowodowane problemami zdrowotnymi Togashi, oznaczają, że popularne postacie, takie jak Killua i Gon, zniknęły z historii tak długo, jak osiem lat. Tak więc powrót Hisoki musi być naprawdę doceniony przez fanów, którzy tęsknili za tą zawsze popularną postacią. Wątek Konkursu Sukcesji został zraniony przez nadmiar zaangażowanych postaci, a książęta próbują się nawzajem mordować, a rodziny mafijne odgrywają swoją rolę, co oznacza, że ​​nawet Trupa Widmów została odsunięta na bok. Pojawienie się Hisoki w tym rozdziale może więc oznaczać, że historia ponownie skupi się na najpopularniejszych postaciach. Interakcje Hisoki z Trupą są zawsze świetne i ciekawie będzie powiedzieć, jaką rolę odegra najnowszy członek, Illumi Zoldick, który jest bardzo blisko Hisoki.

Rodziny Kakin Mafia prowadzą bardzo niebezpieczną grę, angażując się w Hisokę i Trupę Widm, co może zmienić cały Czarny Wieloryb w rzeźnię. Pojawienie się Hisoki może być sygnałem, że po powrocie z długiej przerwy Hunter X Hunter postanowił ponownie skupić się na swoich najstarszych i najpopularniejszych postaciach.

Dalej: Hunter x Hunter’s Return udowadnia, dlaczego seria jest niezbędna Shonen

Każdy rozdział Hunter x Hunter można przeczytać przez Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *