Nowe streszczenie nadchodzącej serii Gwiezdnych Wojen, Akolita, oferuje nam pierwszy prawdziwy wgląd w program Disney+. I wygląda na to, że może to być coś wyjątkowego. Opublikowane dzięki uprzejmości StarWars.com krótkie streszczenie potwierdza, kto będzie głównymi graczami, a także zapowiada wyjątkowy rodzaj opowieści Gwiezdnych Wojen.

„Akolita to tajemniczy thriller, który zabierze widzów do galaktyki mrocznych sekretów i pojawiających się mocy ciemnej strony w ostatnich dniach ery Wysokiej Republiki. Była padawanka ponownie spotyka się ze swoim mistrzem Jedi, aby zbadać serię zbrodni, ale siły, z którymi się mierzą, są bardziej złowrogie, niż się spodziewali.

Na podstawie tego streszczenia jasne jest, że Akolita zabierze widzów do mniej znanej części galaktyki Gwiezdnych Wojen, zagłębiając się w erę Wysokiej Republiki podczas jej ostatnich dni. Zabierając nas dalej w czasie niż kiedykolwiek wcześniej na ekranie (powieści i komiksy Gwiezdnych Wojen oczywiście eksplorowały najróżniejsze okresy), Akolita przeniesie widzów do czasów Wysokiej Republiki, kiedy Jedi Porządek był u szczytu popularności, a akcja serialu rozgrywała się wieki przed wydarzeniami z prequelowej trylogii i Gwiezdnych wojen: Mroczne widmo.

Akolita pochodzi od Leslye Headland, która jest najbardziej znana z przeskakującego w czasie serialu Netflix Russian Doll, i będzie twórcą, showrunnerem i producentem wykonawczym serialu Gwiezdne wojny. Wyreżyseruje również odcinek pilotażowy. Oprócz streszczenia potwierdzono również dalsze szczegóły, a Acolyte ma zostać wyprodukowany przez Rayne Roberts i Damiana Andersona z Kathleen Kennedy, Simonem Emanuelem, Jeffem F. Kingiem i Jasonem Micallefem na pokładzie jako producentami wykonawczymi.

Obsada akolitów została już potwierdzona

Netflixa

Produkcja serialu The Acolyte właśnie się rozpoczęła w Wielkiej Brytanii, a gwiazdorska obsada serialu została już potwierdzona. Acolyte występuje w The Hate U Give i Bodies, Bodies, Bodies Amandla Stenberg, Queen & Slim i Without Remorse Jodie Turner-Smith, główny Squid Game Lee Jung-jae, aktor The Good Place Manny Jacinto, Rebecca Henderson z Russian Doll, Men w Black 3 i gwiazda Russian Doll Charlie Barnett oraz Dean-Charles Chapman z 1917 roku.

Czytaj także  The Rock's That '70s Show Appearance Remembered by Fans

Teraz ujawniono również, że gwiazda Matrixa, Carrie-Anne Moss oraz aktorka Logan and His Dark Materials, Dafne Keen, będą częścią obsady The Acolyte.

Akolita to tylko jeden z kilku projektów Gwiezdnych Wojen na małym ekranie, które mają zostać wydane na Disney +. Zarówno The Mandalorian, jak i Andor będą kontynuować ten pierwszy w trzecim sezonie, podczas gdy drugi rozpocznie produkcję drugiego sezonu w tym miesiącu. Platforma streamingowa będzie również eksplorować życie i czasy Jedi Ahsoki Tano w Ahsoce, a Rosario Dawson ponownie wcieli się w rolę, którą grała do tej pory zarówno w The Mandalorian, jak i The Book of Boba Fett. Tymczasem serial Star Wars: Skeleton Crew wyląduje na Disney+ w przyszłym roku z udziałem Jude’a Law.

The Acolyte nie ma jeszcze daty premiery, ale będzie transmitować swoją pierwszą ośmioodcinkową serię wyłącznie na Disney +.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *