Wymarzonym przedmiotem każdego Trenera Pokémonów jest Master Ball — Poké Ball o doskonałej precyzji, który zawsze łapie cel przy pierwszej próbie. A przynajmniej tak jest w grach; anime przedstawiło zupełnie inną stronę Master Ball, w której nie udało się uchwycić tego, co powinno być łatwym celem.

W odcinku Pokémon Advanced Generations „Whiscash and Ash” Ash przybywa nad jezioro w regionie Hoenn tylko po to, by przypadkowo upuścić swoją skrzynkę z odznakami do wody, gdzie zostaje natychmiast pożarta przez ogromnego Whiscasha. Ash bezskutecznie próbuje walczyć z Whiscashem, ponieważ jest po prostu tak duży, że jego Pokémon nie może z nim wiele zrobić. Następnie Ash prawie utonął, ścigając Whiscash w głębinach i zostaje uratowany tylko przez szczęśliwe pojawienie się przynęty Pikachu rybaka.

Wędkarz, przedstawiony jako Sullivan, szuka ogromnego Whiscash, znanego lokalnie pod pseudonimem „Nero”. Wydaje się, że Whiscash lubi drwić z ludzi, a Sullivan uczynił życiową misją złapanie tej gigantycznej ryby na haczyk. Sullivan uczy Asha i jego przyjaciół łowić ryby i wspólnie pracują nad złapaniem Nero. Nero w końcu pojawia się ponownie w punkcie kulminacyjnym odcinka, a Sullivan próbuje walczyć ze swoim Flaafy – kiepskim wyborem, ponieważ Whiscash jest częściowo typem naziemnym i jest odporny na ataki elektryczne. Sullivan jednak czekał na ten dzień i produkuje Master Ball, rzucając nim w Whiscash. Nero po prostu otwiera usta i połyka Poké Ball w całości, uniemożliwiając mu otwarcie i złapanie go, pozostawiając oszołomioną obsadę. Zespół R ingeruje, a odznaki Asha ostatecznie zostają zwrócone, ale Whiscash ucieka i jest widziany pod koniec odcinka bawiącego się Master Ballem jak zabawką.

Czy Nero był Pokémonem alfa?

Pokemon-Whiscash-zjada-Master-Ball

Pokémony gigantycznych rozmiarów pojawiły się w podstawowych grach serii od czasu wyemitowania tego odcinka. Sun i Moon mieli Pokémony Totem, które były gigantycznych rozmiarów i nie można ich było złapać. Pokémony tytanów Scarlet i Violet również wydają się porównywalne, ale lepszym porównaniem mogą być alfy Arceusa z Pokémon Legends. Chociaż Tytani i Totemy są w jakiś sposób specjalnie wybierani, Pokémony Alfa są po prostu wyjątkowo dużymi i agresywnymi członkami swojego gatunku, co pasuje do opisu Nero. Alfy są również zwykle na bardzo wysokim poziomie, przez co trudno je złapać. Podczas gdy Nero jedzący Master Ball jest oczywiście żartem, w rzeczywistości jest to jedyne pojawienie się Master Ball w anime, co daje mu zdumiewająco niski wskaźnik sukcesu 0% na ekranie.

Czytaj także  Ed Cowboy Bebop był właściwie zainspirowany jednym z kluczowych członków personelu

Zrozumiałe jest, dlaczego anime Pokémon może chcieć uniknąć Master Balls, ponieważ zmieniają one dynamikę przechwytywania, usuwając wolną wolę Pokémona. Zamiast tego anime podkreśla więzi, które trenerzy tworzą z Pokémonami, więc widok Pokémona dobrowolnie poddającego się czerwonemu Poké Ballowi jest bardziej satysfakcjonujący. Mimo to Master Ball jest ważną częścią serii Pokémon, więc przynajmniej zasługiwał na okrzyk – nawet jeśli przybrał formę żartu kosztem przedmiotu.

Dalej: Pokémon właśnie zasugerował, że Ash Ketchum odchodzi na emeryturę

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *