Według Taylora Sheridana, twórcy przebojowej serii, Yellowstone nie ma programu „przeciw przebudzeniu”. W niedzielę oczekiwany piąty sezon Yellowstone pojawi się w Paramount Network, ponieważ serial nadal gromadzi wysoką oglądalność. Podczas gdy wielu fanów będzie oglądać, wydaje się, że nie wszyscy krytycy są zachwyceni, ponieważ niektórzy sugerowali, że Yellowstone to serial, który celowo forsuje konserwatywne wartości.

W nowym wywiadzie dla The Atlantic Sheridan skomentował tego rodzaju krytykę. Zdecydowanie odrzuca pomysł, że Yellowstone jest „show w stanie czerwonym”, argumentując, że najważniejsze dla kierunku kreatywnego jest „odpowiedzialne opowiadanie historii”. Wskazuje również na niektóre motywy w Yellowstone, które, jak mówi, sprawiają, że śmiesznie jest sugerować, że w grę wchodzi program „przeciw przebudzeniu”. Z wywiadu:

„Nazywają to„ konserwatywnym programem ”,„ republikańskim programem ”lub„ czerwoną grą o tron ​​”. A ja po prostu siedzę i śmieję się. Myślę sobie: „Naprawdę?” Program opowiada o wysiedleniach rdzennych Amerykanów i sposobie traktowania rdzennych Amerykanek, o korporacyjnej chciwości, gentryfikacji Zachodu i zawłaszczaniu ziemi. Czy to jest program czerwonego stanu?

Sheridan przyznał, że Western Unforgiven z 1992 roku miał duży wpływ na Yellowstone. Szanował to, jak w tym filmie Clint Eastwood „pozwolił szeryfowi być łobuzem, a bohaterowi pijanym, okrutnym zabójcą”, zmieniając tradycyjny format amerykańskiego westernu. Sheridan miał nadzieję zrobić to samo, zagłębiając się w uniwersum Yellowstone.

„[He] obalił mit amerykańskiego westernu. Kiedy więc wkroczyłem w ten świat, chciałem, aby poniósł on realne konsekwencje. Chciałem nigdy, przenigdy się nie wstydzić, taka była cena”.

Yellowstone wciąż rośnie w siłę przez pięć sezonów

Sieć Paramount

Cokolwiek robi obsada i ekipa Yellowstone, działa, ponieważ serial nadal jest wielkim hitem dla Paramount Network. Gwiazda serialu, Kevin Costner, powiedział przed sezonem, jak bardzo jest pod wrażeniem zespołu kreatywnego serialu, który utrzymywał tak mocne pisanie, nawet po kilku sezonach.

Czytaj także  Ben Affleck Gets New Job at Dunkin' for Super Bowl Spot

„Czuję, że zmierzamy we właściwym kierunku” — powiedział Costner w rozmowie z Us Weekly. „Złapanie wysokiego punktu nie jest takie łatwe. Nie tak łatwo tam zostać. I myślę, że pisanie naprawdę pozostaje na poziomie, który jest ważny”.

Oprócz Costnera w serialu występują także Josh Lucas, Luke Grimes, Kelly Reilly, Kylie Rogers, Wes Bentley, Cole Hauser, Kyle Red Silverstein, Kelsey Asbille, Jennifer Landon, Wendy Moniz, Moses Brings Plenty, Kathryn Kelly i Gil Birmingham.

Premiera Yellowstone w niedzielę, 13 listopada, w Paramount Network. Premiera serialu 1923 odbędzie się 18 grudnia na Paramount+.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *