Film Tima Allena The Santa Clauses wniósł odrobinę wczesnej świątecznej radości do Disney+. Jednak serial spotkał się z pewnym sprzeciwem z powodu żartu wygłoszonego przez Świętego Mikołaja Allena, dotyczącego użycia terminu „Wesołych Świąt”. W jednej ze scen nowego serialu, postać grana przez Allena, Scott Calvin, żartuje, że mówienie „Wesołych Świąt wszystkim” stało się „problematyczne”. Chociaż linia była stosunkowo dyskretna i mogła z łatwością pozostać niezauważona, użytkownicy mediów społecznościowych szybko wyrażali swoje opinie – coś, czego twórca Jack Burditt przyznał niedawno, że się spodziewał.

The Santa Clauses rozpoczyna się lata po wydarzeniach z The Santa Clause 3: The Escape Clause, które nie wypadło zbyt dobrze w momencie premiery i wydawało się, że zakończyło franczyzę przeciętnie. Przeskocz w czasie, a pojawienie się Disney+ tchnęło życie w wiele długo uśpionych franczyz. Zamiast spóźnionej kontynuacji, takiej jak niedawny Hocus Pocus 2, The Santa Clauses pojawia się w formie serii, która w zeszłym tygodniu porzuciła dwa pierwsze odcinki.

W rozmowie z Deadline twórca serialu, Jack Burditt, skomentował tę kwestię i wyjaśnił, że chociaż pierwotnie w serialu były inne żarty; debatowali, czy zatrzymać ten w środku. Powiedział:

„Tak, zrobiliśmy to. To jest coś, co po prostu uważam za głupie, ale potem mówię: nie wiem… To znaczy, spójrz, w pewnym momencie mieliśmy też żart, w którym Mikołaj jest na obchodach, idą do lądowania i ktoś coś do niego strzela. A elf Noel mówi coś w stylu: „Wojna w Boże Narodzenie!” Jestem jak tak, nie wiem, co posunąć się tak daleko. ”

Jak publiczność zareagowała na świąteczny żart?

Disney+

Jak zawsze, wiele osób nie przejmowało się linią tak czy inaczej, a inni byli. Twitter w większości zdawał się podnosić poprzeczkę, gdy filmowiec i były krytyk Scott Weinberg zacytował to, komentując, że uznał to za „dziwną kwestię do umieszczenia w serialu dla dzieci”.

Czytaj także  Golden Globe-Winning Squid Game Star Indicted for Sexual Misconduct

Na odwrocie jego postu wielu podzieliło się własnymi odczuciami na temat linii, głównie atakując samego Tima Allena, chociaż byli też inni, którzy byli nieco bardziej dyplomatyczni w swoich komentarzach.

Jeden z użytkowników powiedział: „Tim Allen jest naprawdę poza zasięgiem, ale czy ktoś kiedykolwiek był zirytowany tym, że ktoś życzył mu wesołych świąt zamiast wesołych świąt”.

Inny dodał: „Tim Allen nigdy nie był zabawny, Home Improvement to nic innego jak chrząkanie jak jaskiniowiec i uderzanie głową o sufit przez 8 sezonów”.

Ktoś inny skomentował: „To, co mnie dobija, gdy ludzie są tak zawzięcie nastawieni na frazę„ Happy Holidays ”, to fakt, że piosenka o tym tytule pojawiła się w 1942 roku i od tamtej pory jest popularna. Tak więc wszystko było w porządku aż do około 50/60 lat później, kiedy Fox zdecydował, że jest to część „Wojny z Bożym Narodzeniem”.

Podsumowując, kolejka będzie przychodzić i odchodzić, niezależnie od tego, czy będzie to Wesołych Świąt, czy Wesołych Świąt. Ale jedyną rzeczą, którą Disney i twórcy serialu będą naprawdę zainteresowani, jest to, ilu widzów wciąż ho-ho-hokuje wraz z serialem do końca jego trwania.

The Santa Clauses jest już dostępny na Disney+, a nowe odcinki pojawiają się co tydzień.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *