Blockbuster to najnowsza komedia w miejscu pracy, która trafiła na Netflix, podążając za ostatnim sklepem Blockbuster w Ameryce i pracownikami, którzy go prowadzą. Serial, w którym zagrali Randall Park, Melissa Fumero, Olga Merediz, JB Smoove i Tyler Alvarez, może być kolejnym hitem serwisu streamingowego. Jednak między Netflix a Blockbusterem jest sporo historii, ponieważ usługa przesyłania strumieniowego jest częściowo odpowiedzialna za wyłączenie łańcucha wypożyczalni wideo.

Blockbuster miał okazję przejąć Netflix za jedyne 50 milionów dolarów w 2000 roku, chociaż firma zdecydowała się nie realizować umowy. W tamtym czasie Netflix dopiero zaczynał, na długo przed tym, jak pomysł na transmisję strumieniową stał się powszechnie dostępny. Jednak podczas wywiadu z The Hollywood Reporter, twórczyni Blockbuster, Vanessa Ramos, mówi, że gigant streamingowy dostrzega ironię stojącą za serialem skoncentrowanym na wypożyczalni wideo, a dyrektorzy uwielbiają żartować z siebie podczas pokazu.

„Absolutnie to robią. Byłem tak zachwycony, że byli po naszej stronie. Dziwnie jest tego nie dostrzegać. Mamy do tego kilka odniesień przez cały program. W pilocie nasz klient grany przez Carla Tarta szuka filmu, ponieważ algorytm wciąż poleca „The Great British Bake Off”, a jego dziewczyna zostawiła go dla cukiernika w Manchesterze. Co za minus. Pozwolili nam spróbować algorytmu i byliśmy zaskoczeni, ile razy muszę to wywołać.”

Oczywiście wszyscy użytkownicy Netflix mogą odnieść się do algorytmu, ponieważ logowanie się do usługi przesyłania strumieniowego i otrzymywanie szerokiej gamy rekomendacji telewizyjnych i filmowych stało się drugą naturą.

Blockbuster jest w dobrych rękach z Vanessą Ramos

Netflix

Chociaż Blockbuster został zmuszony do zamknięcia prawie wszystkich swoich sklepów, seria Netflix ma nadzieję na większy sukces z Vanessą Ramos na czele. Scenarzysta, który stworzył serial, był twórcą kilku długo działających komedii w pracy, w tym Brooklyn Nine-Nine i Superstore.

Czytaj także  William Jackson Harper Says Love Life Getting Canceled by HBO Max Really Stung

Ramos po raz pierwszy dołączył do Brooklyn Nine-Nine w 2019 roku, z serią opowiadającą o detektywie Jake’u Peralcie i jego współpracownikach, którzy pracują w 99. komisariacie NYPD. Serial był wielkim hitem dla NBC, a Andy Samberg prowadził komedię obok Terry’ego Crewsa, Stephanie Beatriz, Joe Lo Truglio i Andrew Braughera. Melissa Fumero, która gra w Blockbuster, również zagrała w serialu.

Superstore to kolejna popularna komedia stacji NBC, która przygląda się życiu pracowników w dużym sklepie, z udziałem Bena Feldmana, Lauren Ash, Coltona Dunna, Nico Santosa, Marka McKinneya i Nichole Sakury. Serial miał udany bieg przez sześć sezonów i 113 odcinków, począwszy od 2015 roku z finałem w 2021 roku. Teraz, gdy Ramos jest twórcą Blockbuster, szuka następnego długoletniego programu, odchodząc od transmisji i na Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *