Manga Demon Slayer szybko stała się jedną z najbardziej lubianych i szanowanych serii wszechczasów, ale każdy wielki artysta najpierw inspiruje się pracami innych. Kiedy twórca Demon Slayera, Koyoharu Gotouge, przyznał się do niektórych swoich inspiracji, jeden tytuł na liście wyróżniał się: Bizarre Adventure Jojo.

Demon Slayer jest pod wieloma względami zwieńczeniem tego, co było przed nim, czerpiąc oczywistą inspirację z prawie każdej większej serii akcji shonen z ostatnich 30 lat. Skupiając się w dużej mierze na postaci i realistycznie podchodząc do intensywnego reżimu treningowego shonen, seria zdołała się wyróżnić niemal natychmiast, przyciągając pozytywną uwagę już od pierwszych rozdziałów. Pomimo oczywistej wysokiej jakości, minęło zaskakująco dużo czasu, zanim Demon Slayer stał się hitem, co naprawdę wydarzyło się dopiero po wyemitowaniu adaptacji anime w 2019 roku.

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu serii Gotouge wziął udział w japońskim wywiadzie „twitcast” na temat ich serialu 31 października 2016 r. W wywiadzie wykorzystano pytania zebrane od fanów na Twitterze, z których wiele było prostych („ile lat ma ta postać? „). Jedno z takich pytań dotyczyło Gotouge, jakie były ich trzy największe wpływy mangowe, a Gotouge odpowiedział: Bleach, Naruto i Jojo’s Bizarre Adventure. Wpływ Bleacha był oczywisty; Hashira ma sporo podobieństw do 13 kapitanów Soul Reaper Bleacha, a ich specjalizacje przypominają różne umiejętności, które każdy kapitan ma do pewnego stopnia. Naruto, jako kolejna duża seria akcji shonen, skupiająca się na szermierce i sztukach walki, również jest dość oczywistym wyborem. Kilka postaci w Demon Slayer używa ninjutsu, na przykład Tengen Uzui, który idealnie pasowałby do świata Naruto. Ale Jojo? Ten jest bardziej zaskakujący.

Związek między Jojo a pogromcą demonów

Kiedy jednak naprawdę o tym pomyśleć, Jojo’s Bizarre Adventure i Demon Slayer mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie jeśli wróci się do korzeni Jojo w częściach 1 i 2. W tych wczesnych częściach Jonathan (a później Joseph) walczą z istotami zwane wampirami, które muszą żywić się ludźmi, aby przeżyć, mogą wychodzić tylko nocą i mają szczególną słabość do pewnej zdolności opartej na Słońcu, Hamona. Te wampiry mają niesamowitą wytrzymałość i potrafią regenerować się z pozornie śmiertelnych ran, a na ich czele stoi charyzmatyczny Dio, samolubny człowiek, który stworzył wszystkich innych tego rodzaju. Porównując to do Zabójcy Demonów, tytułowe demony mają wiele takich samych cech, aż do posiadania jednego głównego demona (Muzan Kibutsuji). Hinokami Kagura Tanjiro, który, jak później odkrył, jest znany jako styl Oddychania Słońcem w Demon Slayer, jest również wyraźnym odzwierciedleniem Hamona, ponieważ obie są mistycznymi zdolnościami powiązanymi z mocą Słońca, które są kluczem do zwycięstwa.

Czytaj także  Mt. Lady z My Hero Academia ujawnia najlepszy jak dotąd atak kombinowany w serii

Chociaż Jojo’s Bizarre Adventure może nie być pierwszym przypuszczeniem co do wpływów Demon Slayera, jasne jest, że seria naprawdę miała duży wpływ na pracę Gotouge iz pewnością nie boją się do tego przyznać.

Dalej: Wyjaśnienie niebieskiego kwiatu lilii pająka pogromcy demonów

źródło: „twitcast”

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *