Kinowe Uniwersum Marvela wciąż się rozwija, ale być może nie tak szybko, jak początkowo sądzono. Jednak nawet jeśli produkcja wydaje się zwalniać, aby bardziej uważać na produkt końcowy, zgłoszono, że dwie nowe kontynuacje Marvela są teraz częścią listy filmów Marvel Studios, które są w produkcji.

Zarówno Eternals 2, jak i Shang-Chi 2 nigdy nie miały wątpliwości co do przyszłych ofert Marvela, ale było niewiele wiadomości na temat obu projektów, poza niektórymi plotkami internetowymi i pozornie błędnym komentarzem Pattona Oswalta na początku tego tygodnia. Teraz, według raportu za pośrednictwem The Direct, oba te filmy zostały „dodane do kalendarza produkcji Marvel Studios”. Pod wieloma względami, mimo że nie jest to oficjalne potwierdzenie Marvela, ma to sens, biorąc pod uwagę, gdzie te dwa filmy mają pasować do przyszłości MCU.

Prawdziwe pytanie brzmi, gdzie dokładnie te dwa filmy będą pasować do napiętego harmonogramu Marvela i chociaż w tej chwili nic nie zostało potwierdzone, pojawiły się wcześniejsze wskazówki dotyczące tego, kiedy i gdzie zarówno Eternals, jak i Shang-Chi mogą pojawić się ponownie .

Gdzie Eternals 2 i Shang-Chi zmieszczą się w uniwersum Marvela?

studia Marvela

Eternals 2 jest trudny do umieszczenia na osi czasu nadchodzących filmów Marvela, ponieważ od przełomowego zakończenia debiutu zespołu superbohaterów w 2021 roku istnieją historie do rozwiązania, które nie mają nic wspólnego z obecną narracją multiwersu MCU. Z tego powodu jest prawdopodobne, że chociaż z pewnością istnieje możliwość zobaczenia niektórych postaci z Eternals w innych filmach, ich następny solowy film prawdopodobnie nie nastąpi, dopóki Avengers: Secret Wars nie zakończy sagi Multiverse.

Shang-Chi 2 to zupełnie inna perspektywa. W zeszłym roku poinformowano, że kontynuacja Shang-Chi będzie nosiła tytuł Shang-Chi and the Wreckage of Time, co od razu dało wrażenie, że film może być jednym z tych, które wciąż będą umieszczane pomiędzy Avengers: The Kang Dynasty i Avengers : Tajne wojny. Ponieważ uważa się, że dynastia Kang doprowadzi do zderzenia światów, które zasygnalizują początek końca Multiverse, a Secret Wars przypuszczalnie przywraca porządek w jakikolwiek sposób, w jaki gra MCU, kontynuacja Shang-Chi prawdopodobnie będzie bezpośrednio powiązana do obu tych filmów.

Czytaj także  Magnolia Films Snags Little Richard Documentary Following Sundance Premiere

Do końca sagi Multiverse pozostało jeszcze kilka lat i obecnie nie ma sposobu, aby powiedzieć, w którym kierunku Marvel pójdzie dalej, chociaż krążyło wiele plotek o kosmicznej bitwie z Galactusem na kartach, czy wciąż popularnej teorii Mephisto na horyzoncie i oczywiście przybycie X-Men. Oznacza to, że do MCU zostanie wprowadzonych jeszcze wiele innych postaci, które będą musiały pasować do istniejącej listy bohaterów. The Eternals i Shang-Chi z pewnością mają ważną rolę do odegrania w przyszłości, ale jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje, fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość trochę dłużej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *