Chcąc wylądować w swoim kolejnym sitcomie, Chuck Lorre najwyraźniej spojrzał wstecz na poważną kontrowersję związaną z jednym z jego poprzednich programów w poszukiwaniu inspiracji. THR donosi, że Lorre stworzył scenariusz do półgodzinnego sitcomu zatytułowanego Sex, Drugs and a Sitcom, który jest bezpośrednio oparty na jego doświadczeniach z pracy z Charliem Sheenem przy Two and a Half Men. Sheen zagrał w sitcomie u boku Jona Cryera i Angusa T. Jonesa, zanim przeżył bardzo publiczny krach w 2011 roku, którego częścią była ostra krytyka wymierzona w Lorre i sieć. Sheen został wyrzucony z serialu, a później zastąpiony przez Ashtona Kutchera.

Nowy scenariusz Lorre’a ma datę z czerwca 2022 r. I zgodnie z nowym raportem był jak dotąd przeglądany bez powodzenia w lądowaniu w domu w sieci lub usłudze przesyłania strumieniowego. Skryptowy pilot zaczyna się od notatki, że wszystko, co dzieje się w tej historii, jest prawdą, z wyjątkiem „wycinania nudnego gówna i wymyślania wielu rzeczy”, co sugeruje, że zostanie również podjęta pewna swoboda twórcza. Następnie pilot zaczyna się od słynnego wywiadu Sheena z Mattem Lauerem, po czym cofa się „dziewięć lat przed tym, jak wszystko zmieniło się w septyczną klasterę”, szczegółowo opisując, w jaki sposób serial powstał w pierwszej kolejności. Mówi się również, że pilot kończy się żartobliwym tekstem o Lorre przedstawiającym siebie w pozytywnym świetle.

Tekst brzmi: „W tej opowieści Chuck Lorre jest przedstawiany jako dowcipny i sympatyczny. Jest inna wersja, w której jest arogancki i niepewny siebie. Ktoś inny może to napisać”.

Według raportu, pilot zawiera również znane nazwiska związane z innymi sitcomami, które Lorre pomógł stworzyć, takimi jak Roseanne, Cybill i Dharma & Greg. Prezes Warner Bros. TV, Peter Roth i były szef CBS, Les Moonves, również zostali zapisani jako postacie.

CBS

Czytaj także  Incel jest największym złoczyńcą 2022 roku

Two and a Half Men współtworzyli Lorre i Lee Aronsohn. Charlie Sheen grał Charliego Harpera, bogatego pisarza dżingli, którego styl życia kawalera całkowicie się zmienia, gdy jego nieszczęśliwy brat Alan (Jon Cryer) wprowadza się wraz ze swoim psotnym synem Jake’em (Angus T. Jones). W międzyczasie Charlie musi zrównoważyć swoje życie miłosne z ciągłym pościgiem za lokalną prześladowczynią o imieniu Rose (Melanie Lynskey), jednocześnie zachowując spokój ze swoją temperamentną i sarkastyczną gospodynią Bertą (Conchata Ferrell).

Kiedy Sheen został wyrzucony z serialu w 2011 roku, Ashton Kutcher został obsadzony jako Walden Schmidt, miliarder, który kupuje rezydencję Charliego Harpera i pozwala Alanowi zostać. W serialu zasugerowano, że Rose zamordowała Charliego po tym, jak był jej niewierny, ale pojawił się ponownie w finale serialu, aczkolwiek z użyciem zastępcy, ponieważ Sheen nie wrócił. Okazało się, że postać mimo wszystko przeżyła, ale została zabita przez spadający fortepian w końcowych momentach serialu. Być może Lorre nadal czuł, że ma niedokończone sprawy z Sheenem, zabijając swoją postać po raz drugi jako ostatni strzał przed końcem serialu.

Możesz przesyłać strumieniowo Dwóch i pół mężczyzn na Peacock.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *