Ostrzeżenie: Spoilery do Trigun Stampede, odcinek 9.Pozostały tylko trzy odcinki Trigun Stampede, scena wydaje się być ustawiona na wielki finał sezonu, ale jeśli oczekiwania fanów są słuszne, najciemniejsze chwile Vash wciąż są przed nim.

W 9. odcinku Trigun Stampede kontynuowano retrospekcje z przeszłości Vash w Trigun, a także ponownie napotkano niektóre z tych postaci z jego przeszłości w teraźniejszości. Główny element odcinka zawierał wyjaśnienie mechanicznego ramienia Vash, ponieważ jego biologiczne ramię zostało usunięte przez Knives, gdy wygenerowało bramę (innymi słowy, czarną dziurę), która groziła wymknięciem się spod kontroli. To jedna scena, która rozegrała się zupełnie inaczej niż w mandze, ale przygotowuje scenę dla innej, znacznie większej sceny, która coraz bardziej wygląda, jakby była tematem finału sezonu Trigun Stampede.

JuLai będzie w centrum finału Trigun Stampede

Odcinek kończy się, gdy Roberto i Meryl zostają zabrani do miasta JuLai przez Zazie the Beast, jednego z Gung-Ho Guns w służbie noży. W oryginalnym anime i mandze JuLai (nazywane po prostu „lipcem” od miesiąca) jest głównym miastem, które zostało zniszczone przed rozpoczęciem serii. W anime zostało zniszczone bez utraty życia, podczas gdy w mandze cała populacja miasta zginęła wraz z nim… iw obu przypadkach zniszczenie lipca było winą samego Vash the Stampede.

Istnieje wiele wskazówek, że Trigun Stampede jest ustawiony wcześniej niż jego odpowiedniki – na przykład istnienie Roberto z Meryl w roli niedoświadczonego juniora lub nagroda za Vash wynosząca tylko 6 milionów zamiast 60 milionów. Jednak teraz, gdy Roberto i Meryl stoją w nienaruszonym JuLai, nie ma wątpliwości, że wydarzenia Stampede są ustawione wcześniej. Oznacza to, że utrata JuLai wciąż jest przed Vash i prawie na pewno będzie tematem finału sezonu. Wspomnienie Anielskiego Ręki Vash, które ukazuje czarną dziurę, jest ostrzeżeniem przed tym, do czego jest zdolny, nawet jeśli nie zamierza niczego zniszczyć. Gdyby znowu się aktywował, w dużym mieście, gdzie przeżyłby jeszcze silniejsze emocje niż wtedy, gdy zobaczył, jak Knives próbuje zabić Luidę… pojawiają się w pozostałej części serii… cóż, nie wiadomo, jaki rodzaj niszczycielskiej siły zostanie odblokowany.

Czytaj także  Goku Confirms the One Way to Beat EVERY Dragon Ball Android

Chociaż nic z tego jeszcze się nie wydarzyło, wszystkie elementy są na swoim miejscu, a pozostały tylko trzy odcinki Trigun Stampede, ta mroczna przyszłość tylko czeka, by uderzyć. Jeśli wydarzenia potoczą się w ten sposób, Trigun Stampede może zakończyć się jednym z najciemniejszych finałów sezonu wszechczasów.

Więcej: Wyjaśnienie mocy Vash w Trigun Stampede

Trigun Stampede debiutuje nowymi odcinkami w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *