Ostrzeżenie: Spojlery Trigun Stampede, odcinek 6 Fani Trigun Stampede mogli być nieco zaskoczeni ostatnim odcinkiem, w którym nastąpiła ogromna zmiana stylu w kierunku tradycyjnego stylu animacji w niektórych segmentach. Jednak pomimo radykalnej zmiany odcinek jest znacznie lepszy.

W odcinku 6 Trigun Stampede zagłębia się w historię Wolfwooda, przynosząc ze sobą dwuwymiarowy, tradycyjnie rysowany styl, a nie charakterystyczny dla serii styl wywodzący się z CGI. Zmiana stylu wprowadza widzów w inny sposób myślenia, przypominając im, że te wydarzenia miały miejsce dawno temu. Udaje mu się również zapewnić mały wgląd w samego Wolfwooda w imponującym pokazie niuansów postaci.

Dwuwymiarowe retrospekcje Wolfwooda dodają mu głębi

Pierwszy segment retrospekcji znajduje się około 7 minuty odcinka i jest rysowany na tle podobnym do wyblakłego papieru, co nadaje mu coś w rodzaju efektu sepii, wizualnego oznaczenia wspomnień. Styl jest prosty i wykorzystuje ciepłe kolory, dodatkowo nawiązując do różowego spojrzenia na przeszłość. Mimo pobytu w sierocińcu Wolfwood spędza w Trigunie najszczęśliwsze dni, kiedy spędza czas ze swoim młodszym bratem Livio, wplątując się w kłopoty. Jednak drugi segment retrospekcji przybiera dziki obrót. Kiedy młody Wolfwood jest poddawany eksperymentom i odurzany, obrazy stają się niemal psychodeliczne, kolorowe i surrealistyczne, gdy widzi Livio i innych z sierocińca wołających go w jego umyśle. Jednak gdy tylko wspomnienia z eksperymentów się skończyły, a Wolfwood ma swój dorosły wygląd, mocno wraca do CGI, przedstawiając moment, w którym to pełne nadziei dziecko zostało pomyślnie zniszczone.

W anime często zdarza się, że retrospekcje zmieniają styl, aby pomóc zilustrować fakt, że są to retrospekcje. Na przykład historia z bardzo dawnych czasów może naśladować style historyczne, a wspomnienie z dzieciństwa można przedstawić za pomocą uproszczonych, dziecięcych rysunków, być może nawet kredką. Używanie stylu 2-D w programie, który inaczej jest 3-D, jest z pewnością niezwykłym posunięciem, ale tutaj działa doskonale w obu przypadkach. Tradycyjnie narysowany obraz z pewnością odwołuje się do minionych epok w porównaniu z trójwymiarowym CGI, co sprawia wrażenie, jakby był to powrót do innej epoki Triguna. Surrealistyczne elementy są również o wiele, wiele łatwiejsze do wykonania w tradycyjnym stylu, ponieważ zapewnia on większą kontrolę nad tym, jak dokładnie wyglądają i poruszają się rzeczy, zapewniając właściwe uchwycenie psychodelicznych uczuć.

Czytaj także  Cowboy Bebop otrzymuje metamorfozę inspirowaną Spiderverse w animacji dla fanów

Chociaż Trigun Stampede ma tylko kilka odcinków, z pewnością udowodnił swój styl CG dzięki niesamowitym scenom akcji i jednorazowym ujęciom. Teraz seria udowodniła, że ​​radzi sobie również z innymi stylami i dokładnie wie, kiedy najlepiej ich użyć, aby uzyskać maksymalny efekt.

Więcej: Wyjaśnienie, dlaczego Trigun Stampede zaginął Milly

Trigun Stampede debiutuje nowymi odcinkami w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *