Jeśli przegapiłeś swoją szansę na obejrzenie Top Gun: Maverick na dużym ekranie lub po prostu chcesz mieć kolejną okazję, aby to zrobić ponownie, Paramount Pictures ma dla Ciebie specjalną niespodziankę. Studio właśnie ogłosiło, że ponownie wypuści kontynuację Top Gun przez ograniczony czas w grudniu, planując powrót Mavericka do kin od 2 do 15 grudnia 2022 r. To wydanie obejmuje pokazy w kinach w całym kraju, w tym w wybranych premium wielkoformatowe i IMAX.

Nie jest wielką niespodzianką, że Paramount po raz ostatni wraca do studni, gdy zamykamy rok 2022. Top Gun: Maverick odniósł ogromny sukces dzięki długiemu występowi kinowemu w tym roku, zarabiając do tej pory 716 milionów dolarów w kraju i ponad 770 milionów dolarów na arenie międzynarodowej . To globalny zaciąg w wysokości ponad 1,48 miliarda dolarów dla Paramount, a liczba ta będzie mogła nieco wzrosnąć dzięki nadchodzącemu dwutygodniowemu powrotowi na duży ekran.

Oprócz niesamowitego sukcesu kasowego, Top Gun: Maverick spotkał się również z szerokim uznaniem zarówno krytyków, jak i widzów. Ma rzadką ocenę A+ CinemaScore, a na Rotten Tomatoes ma 97% świeżej oceny na Tomatometrze oraz jeszcze wyższy 99% wynik widowni. Film jest najbardziej dochodowym filmem Toma Cruise’a, a jego premiera ustanowiła również rekord największego weekendowego otwarcia w historii Dnia Pamięci. Nawet jego ścieżka dźwiękowa odniosła sukces, stając się albumem i ścieżką dźwiękową nr 1 w iTunes oraz albumem nr 2 w Spotify.

„Top Gun: Maverick naprawdę uosabia magię kina, a my chcieliśmy zapewnić fanom możliwość ponownego cieszenia się tym kinowym spektaklem tak, jak powinien być widziany” — powiedział Chris Aronson, prezes ds. Dystrybucji krajowej w Paramount Pictures. w oświadczeniu dotyczącym reedycji: „Wydaje się, że to idealny moment, aby przywrócić Top Gun: Maverick do kin, aby widzowie na całym świecie mogli ponownie doświadczyć, jak wyjątkowy jest ten film”.

Czytaj także  Gladiator 2 Star Paul Mescal Is Proud & Intimidated to Lead the Long-Awaited Sequel

Top Gun: Maverick ląduje również w Paramount + w przyszłym miesiącu

Najważniejsze zdjęcia

To, że Top Gun: Maverick wraca do kin, nie oznacza, że ​​będzie to jedyna możliwość obejrzenia filmu w grudniu. Niedawno ogłoszono, że 22 grudnia film rozpocznie się również w serwisie Paramount+. Nastąpi to po zamknięciu okna kinowej reedycji, która, jak wspomniano powyżej, trwa od 2 do 15 grudnia.

Wyprodukowany przez Paramount Pictures, Skydance i Jerry Bruckheimer Films sequel wyreżyserował Joseph Kosinski. Ehren Krueger, Eric Warren Singer i McQuarrie napisali scenariusz na podstawie opowiadania Petera Craiga i Justina Marksa oraz postaci stworzonych przez Jima Casha i Jacka Eppsa Jr. Tom Cruise występuje obok Milesa Tellera, Jennifer Connelly, Eda Harrisa i Vala Kilmera .

Bilety na reedycję Top Gun: Maverick można kupić na stronie TopGunMovie.com wraz ze stronami internetowymi i aplikacjami mobilnymi uczestniczących wystawców, a także w kasach uczestniczących kin w całym kraju. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *