Najważniejsze zdjęcia

Top Gun: Maverick odniósł natychmiastowy sukces, kiedy trafił do kin zeszłej wiosny, stając się 11. najbardziej dochodowym filmem wszechczasów i najbardziej dochodowym filmem w karierze gwiazdy Toma Cruise’a. Jest to również obecnie najbardziej dochodowy film 2022 roku, chociaż w ostatnich dniach roku może zostać nieznacznie pokonany przez Avatar: The Way of Water.

Film ponownie odniósł sukces, odkąd zaczął być transmitowany na Paramount + w zeszłym tygodniu i według Collidera jest już najczęściej odtwarzanym tytułem wszechczasów na tej platformie. Ich poprzedni tytuł najczęściej odtwarzany strumieniowo, Sonic the Hedgehog 2, został pokonany przez Top Gun: Maverick o ponad 60 procent. Oryginalny Top Gun z 1986 roku i inne filmy z Tomem Cruisem również odnotowały ogromny wzrost oglądalności w tym tygodniu.

Film miał zostać wydany już latem 2019 roku, ale został ponownie nakręcony, a następnie ponownie opóźniony z powodu pandemii COVID-19. Studio cierpliwie czekało na uspokojenie się zachorowań na COVID i obostrzenia, zanim 27 maja tego roku wypuściło film.

Dyrektor generalny Paramount przyznaje, że „zmienne okienkowanie” ma wartość

Film Top Gun Maverick z Milesem Tellerem jako Kogutem Najważniejsze zdjęcia

Paramount pierwotnie chciał, aby film był dostępny w ich serwisie streamingowym tego samego dnia, w którym został wydany w kinach, ale Tom Cruise walczył ze studiem o ekskluzywną premierę kinową. Uważał, że film zasługuje na to, aby zobaczyć go na dużym ekranie (i prawdopodobnie zwrócił uwagę, że taka premiera przyniosłaby filmowi więcej pieniędzy). Brian Robbins, prezes i dyrektor generalny Paramount Pictures, jest dumny z sukcesu filmu zarówno na dużym ekranie, jak i teraz na ich platformie streamingowej, mówiąc, że nauczyli się czegoś ze swojej strategii dystrybucji:

„Niespodziewany sukces tego filmu w kinach, w cyfrowej, a teraz w streamingu jest niezaprzeczalnym dowodem na siłę wieloplatformowej strategii wydawniczej Paramount. We wszystkich naszych tytułach z 2022 roku, a teraz w Top Gun: Maverick, nasze studio odblokowało wartość zmiennego okienkowania, które zapewnia transmisja strumieniowa, aby zwiększyć ogólny sukces filmu”.

Czytaj także  James Cameron Suggests New Avatar Sequels Release Dates Could Be Delayed

Chociaż nie przyznali tego wprost, wygląda na to, że kierownictwo Paramount nauczyło się, że premiery tylko w kinach są nadal bardzo wartościowe. Dyrektor programowy Paramount Streaming, Tanya Giles, powiedziała coś podobnego, odnosząc się do Top Gun: Maverick jako „bardzo oczekiwanego kinowego hitu” w tym oświadczeniu:

„Jesteśmy podekscytowani kontynuacją ogromnego, rekordowego sukcesu filmu, który stał się premierą filmu nr 1 pod względem oglądalności na Paramount+. Nadal korzystamy z wyczekiwanych kinowych hitów Paramount Pictures, które pojawiają się w serwisie, zapewniając fanom nowy sposób na dalsze oglądanie i ponowne oglądanie ich ulubionych filmów”.

Gdyby poszli zgodnie z pierwotnym planem, jest bardzo prawdopodobne, że Top Gun: Maverick nie odniósłby takiego sukcesu kasowego, ponieważ widzowie mogliby po prostu dostroić się w domu.

Reżyser Dune, Denis Villeneuve, podobnie poprosił dystrybutora filmu, firmę Warner Bros. Pictures, o ekskluzywne okno kinowe. Jego prośba została odrzucona, a film zaczął być transmitowany w HBO Max tego samego dnia, w którym wylądował w kinach. Dune nadal dobrze radziła sobie w kasie, na tyle dobrze, że Dune: Part Two dostała zielone światło, które pojawi się w kinach dopiero jesienią przyszłego roku.

Top Gun: Maverick jest teraz transmitowany na Paramount+. W rolach głównych Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm i Glen Powell. Film został wyprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera, Toma Cruise’a, Christophera McQuarrie i Davida Ellisona, a dystrybuowany przez Paramount Pictures.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *