Sporadyczne anulowania stały się najnowszym trendem w branży, mającym na celu ograniczenie kosztów, a widzowie z dnia na dzień stają się coraz bardziej głośni na temat tego, jak wpływają one na wrażenia widzów. Ale czasami anulowanie nie oznacza końca projektu. Tak jest w przypadku niedawno anulowanej serii Three Women, która otrzyma drugą szansę na wyemitowanie po znalezieniu domu z kablówką premium Starz. Jak początkowo informowało THR, serial trafił do kilku sklepów — w tym Amazon i HBO — zanim Starz złapał dramat prowadzony przez Shailene Woodley.

Początki Three Women’s rozpoczęły się po tym, jak Showtime pierwotnie zazielenił zamówienie od razu do serialu w 2019 roku po konkurencyjnej wojnie przetargowej o prawa do materiału źródłowego. Dramat oparty jest na tytułowej książce Lisy Taddeo, która ukazała się w tym samym roku i zdobyła pierwsze miejsce na liście bestsellerów NYT. Jej debiutancka powieść jest relacją non-fiction, która przedstawia życie seksualne i emocjonalne trzech kobiet z różnych środowisk i regionów w Stanach Zjednoczonych. Jednak po niedawnej fuzji strumieniowej Showtime i Paramount +, Three Women zostało usunięte pomimo zakończenia produkcji. Anulowanie ilustruje ruch platformy w kierunku „modelu franczyzowego” pod nowym kierownictwem Chrisa McCarthy’ego.

Woodley występuje u boku DeWandy Wise, Betty Gilpin, Gabrielle Creevy, Blair Underwood i Johna Patricka Amedoriego w adaptacji serialu. Taddeo zaadaptowała swoją powieść dla telewizji i była producentem wykonawczym obok Laury Eason, Kathy Ciric, Emmy Rossum i Louise Friedberg.

Oficjalny logline Three Women’s znajduje się poniżej:

„Trzy kobiety [are] na kursie kolizyjnym, który radykalnie wywróci ich życie. Jest Sloane (Wise), czarujący przedsiębiorca w zaangażowanym otwartym małżeństwie, dopóki dwie nowe, seksowne nieznajome nie zagrażają ich ambitnej historii miłosnej, oraz Maggie, studentka z Północnej Dakoty, która przeżywa burzę po tym, jak oskarżyła swojego zamężnego nauczyciela angielskiego o niewłaściwy związek. Jest Lina (Gilpin), gospodyni domowa z Indiany, która po dziesięciu latach beznamiętnego małżeństwa wdaje się w romans, który szybko staje się pochłaniający wszystko i zmienia jej życie. Gia (Woodley), pisarka opłakująca stratę rodziny, przekonuje każdą z tych trzech spektakularnych „zwykłych” kobiet, by opowiedziały jej swoje historie, a jej relacje z nimi na zawsze zmienią bieg jej życia”.

Czytaj także  Friends Star Kathleen Turner Has No Regrets Playing Transgender Role, But Wouldn't Accept It Now

Trzy kobiety to drugi niedawno anulowany serial, który zostanie wskrzeszony przez Starz

HBO Maks

Sam Starz oferuje już obszerny katalog treści opartych na scenariuszu, który obejmuje P-Valley, Outlander, franczyzę telewizyjną Power, BMF, Hightown i Blindspotting, by wymienić tylko kilka. Posunięcie sieci w celu przejęcia przedwcześnie anulowanych programów jest sygnałem ożywienia i optymizmu co do powrotu innych krótkotrwałych projektów. Dodanie Three Women’s do listy Starz to drugi niedawno anulowany serial, który ostatnio został przejęty przez sieć. W styczniu doceniona przez krytyków komedia HBO Minx znalazła dom w Starz po nagłym anulowaniu w grudniu, mimo że był już w produkcji drugiego sezonu. Oślepiająca siekiera do dobrze przyjętego sitcomu została wdrożona, ponieważ środki cięcia kosztów stały się priorytetem po fuzji WarnerMedia i Discovery.

W oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Starz Jeffrey Hirsch wyraził podekscytowanie dodaniem Minx do ich listy.

„Zawsze uważaliśmy, że ten program będzie idealnie pasował do naszej marki, z naszym zaangażowaniem w narracje o kobietach i dla nich. Starz jest dumny z tego, że jest nowym domem dla tego niesamowitego programu, który zyskał zasłużone uznanie krytyków. Cieszymy się, że możemy powitać Ellen i utalentowany zespół Minx w sieci i nie możemy się doczekać, aby pokazać jej zapalonym fanom drugi sezon”.

Twórca, showrunnerka i producentka wykonawcza Minx, Ellen Rapoport, wyraziła entuzjazm dla kontynuacji komedii w Starz. „Jestem absolutnie podekscytowany dołączeniem do rodziny Starz i możliwością przedstawienia Minx zupełnie nowej publiczności. Znaleźliśmy idealny dom. Nasi scenarzyści, obsada i ekipa stworzyli coś naprawdę wyjątkowego w drugim sezonie i nie mogę się doczekać, aż wszyscy to zobaczą”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *