Studia XX wieku

Avatar 2 wciąż zamiata kasę i nie wykazuje oznak zatrzymania. Wyreżyserowany przez Jamesa Camerona film Avatar: The Way of Water przekroczył już 1,51 miliarda dolarów światowych przychodów i nadal rośnie. Film przewyższa innych rywali, takich jak Top Gun: Maverick , najlepszy film z 1,49 miliarda dolarów w 2022 roku. W 2023 roku The Hollywood Reporter zauważa, że ​​​​zajmuje 10. miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów wszechczasów.

Wcześniej Cameron sugerował, że Avatar: The Way of Water będzie potrzebował co najmniej 2 miliardów dolarów w kasie na całym świecie, aby wyjść na zero. Chociaż całkowity budżet filmu nie został potwierdzony, najprawdopodobniej mieści się w przedziale od 400 do 600 milionów dolarów.

Pierwszy film Avatar, wydany ponad 13 lat temu, przerósł oczekiwania krytyków w kasie, kiedy zarobił 2,9 miliarda dolarów w kasie na całym świecie. Pierwszy film otworzył się skromną liczbą, jednak zarobił tylko 77 milionów dolarów podczas pierwszej premiery, w przeciwieństwie do kontynuacji, która już szturmem podbiła kasę. Cameron w przeszłości przekraczał oczekiwania, a krytycy nie myśleli, że pierwszy film poradziłby sobie tak dobrze

Cameron pracuje nad trzema kolejnymi filmami Avatara, które opracował wraz ze swoim zespołem scenarzystów. Cameron wcześniej powiedział, że produkcja pozostałych filmów będzie uzależniona od sukcesu każdego z poprzednich filmów. Jednak przy obecnych liczbach Avatar: The Way of Water tak wysokich, jak są i kręceniu trzeciego wpisu w 95 procentach ukończonych, jest pewne, że widzowie mogą przynajmniej spodziewać się, że będzie trylogia Avatar.

Avatar przyćmiewa inne wielkie filmy biurowe

Namor - Black Panther - Wakanda Forever studia Marvela

Z rekordami Avatar: The Way of Water z 2022 roku, wiele innych wydawnictw blednie w porównaniu. Inne premiery świąteczne przyniosły dużą liczbę, ale jedynym filmem, który zbliżył się do ogromnego losowania Avatara w wysokości 1 miliarda dolarów, jest Black Panther: Wakanda Forever. Wakanda Forever miał przewagę nad innymi filmami wakacyjnymi, które ukazały się w listopadzie, i zarobił prawie 820 milionów dolarów.

Czytaj także  Noah Schnapp's New Thriller The Tutor Gets Official Trailer

Kot w butach: Ostatnie życzenie również ukazał się prawie tydzień po premierze Avatar: The Way of Water i zarobił na całym świecie 135,8 miliona dolarów.

Inne filmy świąteczne nawet się nie zamykają, takie jak Babilon, którego produkcja kosztowała ponad 78 milionów dolarów, a od poniedziałku zarobił tylko 10,8 miliona dolarów.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *