Netflixa

Według licznych doniesień odejście Henry’ego Cavilla z Wiedźmina było częściowo spowodowane zmianami wprowadzonymi przez produkcję w materiale źródłowym. Dlatego trochę szkoda, że ​​nadchodzący trzeci sezon serialu fantasy Netflix będzie tym, który będzie najbliżej materiału źródłowego. Poprzednie sezony serialu odbiegały od materiału źródłowego do tego stopnia, że ​​Cavill zaczął pracować nad prawdziwymi nieskryptowanymi dialogami, które zaczerpnął z powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale tym razem wydaje się, że powieść Czas pogardy zapewni prawie całą historię sezonu. Showrunner Lauren Hissrich odniosła się do nowego sezonu, rozmawiając z Entertainment Weekly, mówiąc:

„Co jest tak interesujące, to fakt, że sezon 3 jest dla mnie najbliższą rzeczą, jaką zrobiliśmy jako adaptacja książek jeden do jednego. Oczywiście nie możemy zrobić każdej strony, ale Time of Contempt dał nam tak wiele wielkich wydarzeń akcji, punktów fabularnych, decydujących momentów postaci, ogromnych ujawnień wielkiego zła. Jest tak wiele do zrobienia, że ​​byliśmy w stanie naprawdę, bardzo ściśle trzymać się książek ”.

Dla fanów iteracji Wiedźmina Netflix sezon 3 będzie ostatnim, w którym Henry Cavill będzie widziany w roli głównej Geralta, a rolę tę przejmie Liam Hemsworth od sezonu 4. Jednak z dużym niepokojem związanym z odejściem Cavill wciąż dudni, jak przyszłe sezony, a nawet inne spin-offy, będą mile widziane, może stać się problemem dla Netflix i może doprowadzić do przedwczesnego zakończenia serialu.

Wiedźmin: Pochodzenie krwi spotkał się z wieloma reakcjami fanów

wiedźmin-pochodzenie krwi Netflixa

Wiedźmin: Pochodzenie krwi miał niefortunny moment pojawienia się na Netflix niedługo po ogłoszeniu decyzji Henry’ego Cavilla o opuszczeniu głównej serii. Stało się to częściowo powodem, dla którego seria prequeli spotkała się z wieloma negatywnymi recenzjami i krytyką ze strony tych, którzy nie są zainteresowani oglądaniem serialu opartego na Wiedźminie, w którym nie bierze udziału Cavill.

Czytaj także  Świąteczna oferta specjalna Strażników Galaktyki została opublikowana 3 lata przed premierą Disney+

Oczywiście akcja Wiedźmina: Pochodzenie krwi rozgrywa się na wiele lat przed pojawieniem się Geralta w historii iz tego powodu Cavill nigdy nie był częścią serii. Jednak wiele recenzji szybko zauważyło swoje niezadowolenie z powodu tego, jak aktor został zepchnięty do punktu porzucenia swojej roli z powodu wyborów zespołu kreatywnego, bardziej niż pozostawienia rzeczywistych recenzji samego Blood Origin. To powiedziawszy, pojawiło się również wiele skarg na pisanie, zwłaszcza dialogi, które stały się częstym punktem spornym w programach z gatunku fantasy, w tym w Pierścieniach mocy Prime Video i serialu Willow Disney +.

Chociaż nic z tego nie powstrzyma Netflix przed dalszym publikowaniem treści Wiedźmina przez co najmniej kilka następnych lat, z planami podzielenia ostatniego sezonu Cavilla na dwie części, o których już wspomniano, a przejęcie Hemswortha jest już zielone. Chociaż dyskutowano również o dodatkowych samodzielnych serialach, oglądalność nadchodzących sezonów ostatecznie zadecyduje o losie Wiedźmina.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *