Netflixa

Seria Wiedźmina była pod obserwacją od kilku miesięcy. Mimo dobrego startu po debiucie serialu na Netfliksie, po ogłoszeniu, że Henry Cavill porzuci rolę Geralta z Rivii, serialowi nie poszło najlepiej.

Początkowo wielu uważało, że aktor opuszcza produkcję, aby skupić się na powrocie jako Superman do DCU. Tak się jednak nie stało; mimo to Cavill będzie trzymał się z daleka od serialu. Wtedy fani zaczęli spekulować, że jego odejście może mieć związek z konfliktami związanymi z kreatywnymi aspektami historii i brakiem autentyczności oryginalnego materiału, którego aktor jest wiernym fanem.

Dodatkowo premiera spin-offu serii Wiedźmin: Pochodzenie krwi zakończyła się fatalną porażką, ostro skrytykowaną przez fanów sagi. Jednak pomimo wszystkich konfliktów trzeci sezon jest już potwierdzony, a także czwarty, który będzie pierwszym z Liamem Hemsworthem w roli głównej.

Wydaje się jednak, że wznowienie serii nie jest dobrą wiadomością, biorąc pod uwagę chaos wokół projektu i złość wielu na sposób, w jaki platforma dostosowuje historię, w tym samego autora książek.

Co Andrzej Sapkowski myśli o serii Wiedźmin?

Wiedźmin Netflixa

W niedawnej prezentacji na Międzynarodowej Wystawie Książki w Tajpej (za pośrednictwem ComicBook.com) pisarz podzielił się swoją opinią na temat pracy Netflix nad jego książkami:

„Widziałem lepsze. Widziałem gorsze”.

Chociaż nie był szczególnie łaskawy dla adaptacji platformy, jego słowa wydają się wskazywać, że przynajmniej jest lepsza niż wersja z 2001 roku, The Hexer. Sapkowski kilkakrotnie wyrażał niesmak wobec tej produkcji, więc przynajmniej widzi adaptację Netflixa w lepszym świetle.

Sapkowski jest autorem 6 powieści fantasy i 15 opowiadań o tytułowym „wiedźminie” Geralcie z Rivii. Opowieści te stały się później inspiracją dla popularnej sagi o grach wideo, dzięki której twórczość polskiego pisarza stała się jeszcze bardziej znana. Wiedźmin rozpoczął się od tytułowego opowiadania z 1986 roku, które Sapkowski zgłosił do konkursu magazynu Fantastyka, debiutując jako autor. Ze względu na zapotrzebowanie czytelników Sapkowski napisał jeszcze 14 opowiadań, zanim rozpoczął serię powieści w 1994 roku. Seria gier wideo obejmuje łącznie 10 tytułów, które są również inspiracją dla programu telewizyjnego.

Czytaj także  Netflix Reveals Details of Their Anti-Password Sharing Plan

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *