Zdjęcia pierwotniaków

Fani byli gotowi, gdy The Whale miał swoją premierę w ograniczonych kinach w ten weekend, co jest znakiem, że film będzie przyciągał dużą liczbę, gdy zacznie być odtwarzany w większej liczbie lokalizacji. Per Variety, film, w którym występuje Brendan Fraser w roli, która według niektórych zapewni mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora, zarobił 360 000 dolarów w zaledwie sześciu kinach. Przekłada się to na średnio 60 000 USD na ekran, co ustanawia nowy rekord jako najwyższą średnią na kino w 2022 r. To pobija poprzedni rekord ustanowiony przez inny film A24 Everything Everywhere All at Once, który osiągnął średnią 50 000 USD na ekran.

„Przed nami jeszcze długa droga, ale jak dotąd w tym sezonie widzowie w większości zostają w domu na filmy z nagrodami na koniec roku” — cytuje w raporcie właściciela Franchise Entertainment Researcher, Davida A. Grossa, zauważając, jak The Whale był wyjątkiem od reguły.

Wieloryb miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Od wczesnych pokazów był w rozmowie o Oscarach, zwłaszcza w odniesieniu do głównej gwiazdy Brendana Frasera. Recenzje filmu są nieco mieszane, ale nawet krytycy, którym nie podobają się inne aspekty filmu, wydają się być zgodni co do tego, że Fraser wykonuje niesamowitą robotę w tej roli. W rezultacie dużo się mówiło, że w przyszłym roku będzie walczył o nagrodę dla najlepszego aktora na wielu rozdaniach nagród, w szczególności na rozdaniu Oscarów.

Brendan Fraser: Czy zdobędzie Oscara za Wieloryba?

fraser-the-wieloryb-2022-pierwotniak A24

Film wyreżyserował Darren Aronofsky, a scenariusz napisał Samuel D. Hunter, który jest także autorem oryginalnego przedstawienia scenicznego, na podstawie którego powstał film. Występuje w nim Fraser jako Charlie, 600-funtowy samotnik, którego stan zdrowia gwałtownie się pogarsza. Po porzuceniu rodziny na wiele lat przed rozpoczęciem nowego życia ze swoim nieżyjącym już kochankiem gejem, Charlie ma nadzieję na ponowne związanie się ze swoją nastoletnią córką (Sadie Sink, Stranger Things), zanim będzie za późno. W obsadzie są także Hong Chau, Ty Simpkins i Samantha Morton.

Czytaj także  Zach Galifianakis Joins Disney's Live-Action Lilo & Stitch Remake

„Po prostu wiem, że czuję, że zmieniłem się w tym sensie, że naprawdę chcę pracować nad projektami, na których, szczerze mówiąc, po prostu bardziej mi zależy” — wyjaśnił niedawno Fraser w wywiadzie udzielonym Colliderowi o tym, co odebrał mu granie trudnej roli . „Uwielbiam rozśmieszać ludzi. Uwielbiam, gdy podczas pracy nad filmem dzieje się coś ekscytującego, interesującego lub innowacyjnego, ale jeśli jest coś, co może przemawiać do szerszej, wspólnej ludzkości, którą wszyscy dzielimy, chcę być częścią czegoś takiego”.

Wieloryb jest obecnie wyświetlany w ograniczonych lokalizacjach w Nowym Jorku i Los Angeles. Zostanie otwarty w całym kraju 21 grudnia 2022 r. Aby rzucić okiem na film, możesz obejrzeć oficjalny zwiastun A24 poniżej.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *