A24

Reżyser Darren Aronofsky ujawnił, jakie to uczucie wyrwać gwiazdę Mumii, Brendana Frasera, „z dziczy”, obsadzając go w nominowanej do Oscara roli w Wielorybie. Rozmawiając z Total Film, Aronofsky wyjaśnił, że nie celowo szukał aktora zagubionego w „dziczy” i że dopiero, gdy zobaczył Frasera w zwiastunie niskobudżetowego brazylijskiego filmu, miał swoje „lekkie żarówka”.

„Nikt tak naprawdę o nim nie myślał. To nie była moja kalkulacja, to nie było coś w stylu:„ Hej, pójdę znaleźć nieoczekiwany wybór ”. Walczyłem ze znalezieniem kogoś, kto zagrałby tę rolę przez długi czas. A potem, kiedy zobaczyłem go w zwiastunie niskobudżetowego brazylijskiego filmu, zapaliła się żarówka. I powiedziałem: „Och, cóż, tak naprawdę nigdy o nim nie myśleliśmy”. Przez wszystkich różnych reżyserów obsady i przez wszystkie lata myślenia nikt nie natknął się na ten pomysł”.

Fraser mówił o przebywaniu w dziczy podczas swojego emocjonalnego przemówienia na Critics’ Choice Awards, podczas którego aktor został nagrodzony dla najlepszego aktora. „Byłem w dziczy i prawdopodobnie powinienem był zostawić ślad z okruchów chleba” – powiedział. „Ale znaleźliście mnie i jak wszyscy najlepsi reżyserzy pokazaliście mi, gdzie muszę iść, aby dostać się tam, gdzie powinienem być”.

Oparty na sztuce Samuela D. Huntera z 2012 roku, The Whale widzi Brendana Frasera prowadzącego najnowszy występ reżysera Darrena Aronofsky’ego jako Charlie, 600-kilogramowy mężczyzna w średnim wieku, który próbuje ponownie połączyć się ze swoją 17-letnią córką. Oboje oddalili się od siebie po tym, jak Charlie porzucił rodzinę dla swojego gejowskiego kochanka, który później zmarł, co prowadzi do tego, że Charlie objada się z bólu i poczucia winy.

Zaadaptowany na ekran przez Samuela D. Huntera, The Whale, w którym występują Hong Chau, Samantha Morton i Ty Simpkins obok Brendana Frasera, z gwiazdą Stranger Things Sadie Sink w roli Ellie, córki Charliego.

Czytaj także  The Pale Blue Eye Character Posters Tease the Netflix Gothic Horror Murder Mystery

Brendan Fraser jest teraz nominowany do Oscara

Brendana Frasera Targowisko próżności

Dzięki jego potężnej roli głównej w Wielorybie Brenaissance osiągnął nowy poziom, a Brendan Fraser jest teraz nominowany do Oscara. Ujawniony jako kandydat do nagrody dla najlepszego aktora na 95. ceremonii rozdania Oscarów, Fraser zmierzy się z takimi postaciami jak Austin Butler za Elvisa, Colin Farrell za The Banshees of Inisherin, Paul Mescal za Aftersun i Bill Nighy za Living.

„Jestem absolutnie uszczęśliwiony i głęboko wdzięczny Akademii za to uznanie i docenienie pięknego występu Hong Chau i niesamowitego makijażu Adriena Morota” — powiedział Fraser po ogłoszeniu. „Nie miałbym tej nominacji bez Darrena Aronofsky’ego, Samuela D. Hunter, A24 oraz niezwykła obsada i ekipa, która dała mi w prezencie postać Charliego. Prezentu, którego na pewno się nie spodziewałem, ale głęboko zmienił moje życie. DZIĘKUJĘ!”

Oprócz najlepszego aktora za Brendana Frasera, Wieloryb był nominowany do nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej za Hong Chau oraz za najlepszą charakteryzację i fryzurę.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *