AMC

To koniec ery na wiele sposobów, ponieważ The Walking Dead zbliża się do końca po 11 sezonach. The Walking Dead, oparty na serii komiksów napisanej przez Roberta Kirkmana, miał swoją premierę na ekranach telewizyjnych stacji AMC w 2010 roku. Serial przeżywał wzloty i upadki w trakcie swojego istnienia i chociaż dawno temu stracił oglądalność, którą kiedyś miał u szczytu popularności, The Walking Dead pozostaje jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych. Oddani fani utknęli z serialem na dobre i na złe i mają nadzieję, że wszystko się opłaci w ostatnim odcinku.

Showrunnerka serialu, Angela Kang, drażniła się, że finał zdenerwuje niektórych fanów. Ostrzegła, że ​​jeden odcinek tak naprawdę nie daje zespołowi kreatywnemu wystarczająco dużo czasu, aby każdy z głównych bohaterów zwrócił uwagę, na którą naprawdę zasługują, zanim fani się pożegnają. Nieuchronnie oznacza to, że niektórzy fani będą rozczarowani, widząc swoich ulubieńców bez wiele do roboty. Ale jak Kang powiedział Entertainment Weekly, ważne było opowiedzenie jak najlepszej historii w tym ostatnim programie.

„Powiem tylko, że takie podejście przyjęliśmy i możliwe, że nie wszyscy będą z tego zadowoleni, ale kiedy masz tak wiele postaci, nie możesz przypisać każdej osobie równej wagi w czymś, co jest w zasadzie , nie wiem, 60 minut czasu przed ekranem. Po prostu będziesz mieć historię bez burgera. Nie będzie tak, że każda osoba dostanie równy czas przed ekranem, ponieważ, jak powiedziałem, to po prostu uniemożliwia kłótnie. „

The Walking Dead się skończy, ale seria żyje dalej

Norman Reedus jako Daryl Dixon w The Walking Dead na AMC+ AMC

Dobrą wiadomością dla fanów The Walking Dead jest to, że finał serii tak naprawdę zamyka jeden rozdział ogólnej historii, która będzie kontynuowana. W pewnym sensie wiele luźnych zakończeń zostanie powiązanych, ale postacie będą przechodzić do kolejnych przygód w apokalipsie zombie. Obejmuje to Daryla Dixona Normana Reedusa, który pierwotnie miał pojawić się w spin-offie obok Carol Peletier granej przez Melissę McBride. Od tego czasu McBride opuścił projekt, co doprowadziło do powstania spinoffu jako solowego programu Daryla Dixona.

Czytaj także  Pedro Pascal Says He Forgot He Was Cast as Joel in The Last of Us

Inne spin-offy również idą do przodu. Kolejny spin-off, nazwany Isle of the Dead, będzie podążał za Maggie (Lauren Cohan) i Neganem (Jeffrey Dean Morgan). To coś odrębnego od serii antologii Tales of the Walking Dead, która będzie nadal podkreślać niezależne historie z różnych części świata. Fear the Walking Dead pracuje również nad ósmym sezonem.

Finał The Walking Dead zostanie wyemitowany w niedzielę wieczorem na AMC i AMC+.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *