Spoczywaj w pokoju. Albo nie. 20 listopada wyemitowano ostatni odcinek The Walking Dead, kończący jeden z największych programów wszechczasów po 11 sezonach. Jednak, podobnie jak tytułowi „wędrowcy”, ta seria wcale nie jest martwa. The Walking Dead: Dead City to jedna z najnowszych gier w stale rozwijającym się uniwersum Walking Dead

Flagowa seria po raz pierwszy rozwinęła się w 2015 roku wraz z Fear the Walking Dead, który odniósł podobny sukces w swoim debiucie. Potem była limitowana The Walking Dead: World Beyond, która była emitowana tylko przez dwa sezony w 2020 i 2021 roku. Ostatnio, 2022 dał nam antologię Tales of the Walking Dead, która przedstawiała nową obsadę postaci w każdym odcinku. Chociaż flagowa seria zniknęła, franczyza wcale nie jest martwa. To wciąż „chodzenie”, jeśli wolisz. Fear wyemituje swój ósmy sezon w 2023 roku, do którego dołączą nowe spin-offy Daryl Dixon, Rick & Michonne i Dead City.

Spójrzmy na wszystko, co wiemy o The Walking Dead: Dead City. W jaki sposób będzie kontynuować historię ustaloną przez poprzednika? Kto powróci do obsady i jakie nowe twarze do nich dołączą? Kiedy i gdzie będzie miał premierę serial? A co jeszcze widzowie powinni wiedzieć o The Walking Dead: Dead City?

The Walking Dead: Dead City: Fabuła

Dead City skupi się na Neganie i Maggie w Nowym Jorku po wydarzeniach z finału serii The Walking Dead. Oczywiście ich wspólne łuki nie były gładkie, ponieważ Negan szczęśliwie zmiażdżył męża Maggie, Glenna, na śmierć w premierze siódmego sezonu. Przez wiele sezonów Maggie była zdeterminowana, by zemścić się na człowieku, który odebrał życie jej mężowi. Jednak w ostatnim sezonie grupa dowiaduje się, że Negan ma żonę i rodzinę, co znacznie go zmiękczyło. Maggie przyznaje, że może chcieć mu zaufać.

Czytaj także  Steve Burns potajemnie walczył z depresją za kulisami podczas kręcenia Blue's Clues

W finale serialu przyznaje, że nie chce trzymać się swojej nienawiści do Negana, ale nie może mu też wybaczyć. Pod koniec serialu są w stanie zawrzeć niełatwy sojusz; nawet jeśli się nie lubią, mogą sobie ufać.

Przed finałem Lauren Cohan i Jeffrey Dean Morgan rozmawiali o tym, co czeka ich postacie w Dead City. Spin-off rozpoczyna się kilka lat po finale TWD w Nowym Jorku, kiedy dwaj główni bohaterowie są zmuszeni odłożyć na bok dzielące ich różnice, aby przetrwać w postapokaliptycznym mieście. Cohan wyjaśnił, że Maggie nadal nienawidzi Negana na podstawie jego przeszłych działań, ale muszą współpracować, jeśli chcą osiągnąć szerszy obraz: przetrwanie.

Jeśli chodzi o Negana, Morgan zauważył, że widzowie mogą zobaczyć starego Negana w Dead City, ponieważ musiał uciekać się do starych sposobów przetrwania w przerwie między seriami. Zwiastun przedstawiał dwóch głównych bohaterów w zdziesiątkowanym Nowym Jorku, do których dołączyły nowe twarze, gdy ponownie walczą ze szwendaczami. Krótki 20-sekundowy zwiastun nie zdradza zbyt wiele szczegółów. Jednak to, co ujawnia, wraz z wypowiedziami aktorów, pozwala nam wiedzieć, że Dead City będzie prawdopodobnie pełne napięć, które widzowie poznali i pokochali ze świata TWD.

The Walking Dead: Dead City: Obsada

AMC

Jak wiemy, Lauren Cohan i Jeffrey Dean Morgan powrócą odpowiednio jako Maggie i Negan. Chociaż możemy zobaczyć dodatkowych absolwentów TWD, Cohan i Morgan są jedynymi dwoma potwierdzonymi członkami obsady, którzy powracają.

Gaius Charles, znany z ról telewizyjnych w Grey’s Anatomy, Friday Night Lights i NCIS, dołącza do obsady jako Perlie Armstrong. Perlie jest opisywany jako oddany rodzinie człowiek, który jest bezwzględny w dążeniu do sprawiedliwości i budowania bezpiecznego świata dla swojej rodziny. Oprócz Charlesa, Dead City dodało aktora Madam Secretary Zeljko Ivanka jako postać znaną tylko jako Chorwat. W serialu występują także Jonathan Higginbotham z Czarnej listy jako Tommaso, NCIS: Hawaii’s Mahina Napoleon jako Ginny, aktor Trey Santiago-Hudson jako Jano i Charlie Solis jako postać znana tylko jako Barman.

Czytaj także  Smallville Creators Reveal What They'd Do Differently

Dodatkowi członkowie obsady z niepotwierdzonymi rolami to Michael Anthony, Alex Borlo, David Chen, Randy Gonzalez, Alex Huynh, Aixa Kendrick, Karina Ortiz, Caleb Reese Paul, Eleanor Reissa i John Wu. Możemy spodziewać się potwierdzenia tych ról, a także dodatkowych informacji o obsadzie, w miarę kontynuowania produkcji.

Data wydania

Nie ma dokładnej daty premiery The Walking Dead: Dead City, chociaż premiera na antenie AMC ma się odbyć około kwietnia 2023 roku. Pierwszy sezon będzie składał się z sześciu odcinków. Z każdym odcinkiem serii TWD emitowanym w niedzielę, prawdopodobnie możemy spodziewać się tego samego przedziału czasowego dla Dead City, chociaż będziemy musieli poczekać na potwierdzenie, aby mieć pewność.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *