Ten artykuł zawiera spoilery dotyczące odcinka 5 The Last of Us. Najnowszy odcinek apokaliptycznej serii thrillerów The Last of Us ustawił poprzeczkę jeszcze wyżej, wykorzystując ogromne uznanie trzeciego odcinka, który opowiedział historię Billa w absolutnie doskonałej formie. W odcinku 5, który został wyemitowany znacznie wcześniej w zeszły piątek, twórcy serialu zabrali widzów na kolejną kolejkę górską wszystkich możliwych emocji, aby opowiedzieć porywającą historię młodych braci Henry’ego i Sama w najlepszy możliwy sposób. Odcinek był pełen wszelkiego rodzaju wewnętrznych konfliktów i niemożliwie trudnych wyborów, a nawet bardziej niesprawiedliwych tragedii. Aby to wszystko się udało, wymagało to nie tylko mistrzowskiej reżyserii Druckmanna i Mazina, ale także nienagannej gry aktorskiej każdego aktora na planie, zarówno ludzkiego, jak i zarażonego.

Ponadto, zapewniając, że nie pozostaną w tle bez kontroli, jak słusznie oczekiwał Joel, zarażeni wymachiwali swoją władzą nad żywymi w sposób niespotykany wcześniej w tym odcinku. Kiedy przywódczyni Kathleen odrzuca błagania Henry’ego o litość i przygotowuje się do jego egzekucji, pod pobliskim domem wybucha ogromny lej krasowy, co Joel dobrze pamięta. Z ziemi wylewa się niekończący się tłum pustoszących klikaczy, który całkowicie opanował najeźdźców, zamieniając konfrontację w totalną masakrę.

Scena jest absolutnie przerażająca, ponieważ Joel robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić Henry’ego i innych przed pobliskim domem, strzelając do klikaczy w lewo iw prawo, gdy próbują uciec do jego lokalizacji. Wzdęty pojawia się po raz pierwszy w serialu i wykorzystuje swoją niezrównaną moc, rozrywając najeźdźcę na strzępy, gdy jego ryki wstrząsają powietrzem. Jednak nawet nadęcie nie wywarło największego wpływu na każdego potwora na ekranie. W rzeczywistości to klikanie małego dziecka, które próbuje zaatakować Ellie w pobliskim samochodzie, a później poetycko okalecza Kathleen na śmierć, ukradło całą scenę. Tak jak każdy inny dorosły aktor, który terroryzował plan jako kliker, to prawdziwe dziecko ożywiło najbardziej przerażający występ ze wszystkich.

Czytaj także  Netflix Releases the First 8 Minutes of Outer Banks Season 3

Jak powstał pierwszy dziecięcy kliker

HBO

Najmłodszy kliker w tym odcinku, ubrany niesamowicie w uroczą koszulkę Blue’s Clues i twarz tak samo zniekształconą jak inne zarażone, był dziełem 9-letniej akrobatki o imieniu Skye Cowton. Pokazała swoje niewiarygodne umiejętności, gdy ścigała Ellie, podobnie jak pająk goni swoją ofiarę. Druckmann i Mazin ujawnili w swoim oficjalnym podkaście towarzyszącym, że udali się do oryginalnego artysty z Naughty Dog, który stworzył wszystkie oryginalne projekty zainfekowanych postaci, i poprosili go o stworzenie pierwszego w swoim rodzaju klikera dla dzieci. Zobowiązał się bez wysiłku, a Druckmann i Mazin przystąpili do przesłuchania do tej roli małych dzieci z umiejętnościami akrobatyki. Opisali, jak młody Cowton wyróżniał się na tle innych dzieci.

„To taka piękna mała dziewczynka, ale […] To przerażające, jak ona może tak poruszać swoim ciałem. Było to więc połączenie jej występu, a następnie Wētā tworzyła, brała, szkicowała to, co Barrie Gower stworzył za pomocą protez, a potem stworzyła tę małą dziewczynkę. I nalegałam, żeby nasz dziecięcy pilot nosił koszulkę „Blue’s Clues”, ponieważ jestem naprawdę chora i po prostu uwielbiałam kontrast niewinności i przerażenia”.

Ponieważ każdy odcinek The Last of Us nadal rywalizuje ze swoim poprzednikiem, można się tylko zastanawiać, co reżyserzy zrobią dalej po wydarzeniach z tego odcinka. Szósty odcinek sezonu zostanie wyemitowany w niedzielę, 19 lutego.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *