Niegrzeczny pies

The Last of Us w końcu doczeka się adaptacji na żywo w przyszłym miesiącu wraz z pojawieniem się serialu telewizyjnego HBO, ale nie była to pierwsza próba adaptacji historii Joela i Ellie. Wcześniej twórca gry Neil Druckmann nawiązał współpracę z reżyserem Evil Dead Samem Raimi, aby ponownie wyobrazić sobie The Last of Us jako film fabularny na Screen Gems. Raimi był na pokładzie, aby wyprodukować film i współtworzyć scenariusz z Druckmannem, a według plotek, Bruce Campbell i Maisie Williams byli brani pod uwagę do głównych ról.

Jednak ten projekt ostatecznie umarł w piekle deweloperskim, aw 2016 roku zgłoszono, że film wypalił z powodu „twórczych różnic”. Minęły lata, zanim Druckmann zajął się adaptacją serialu telewizyjnego z twórcą Czarnobyla, Craigiem Mazinem, i to jest serial, który teraz otrzymujemy w HBO. Jednak w nowym wywiadzie dla New Yorkera Druckmann poruszył kwestię tego, co poszło nie tak z planowanym filmem, wyjaśniając, że problemy nie dotyczą Raimiego, ale szefów studia.

Według Druckmanna, kierownictwo studia nieustannie prosiło, aby niektóre aspekty adaptacji były większe i „bardziej seksowne”. Powiedział również, że jako „estetyczny kamień probierczy” wyobrażał sobie coś w rodzaju „No Country for Old Men”, podczas gdy studio chciało, aby film wyglądał bardziej jak World War Z. Oprócz tych problemów Druckmann zaczął się również obawiać, że dwugodzinny film nie byłoby odpowiednie, aby najlepiej dostosować grę wideo, na którą składa się 15 godzin rozgrywki. W każdym razie Screen Gems porzucił projekt, odkładając Druckmanna z powrotem do deski kreślarskiej, dopóki Carter Swan z PlayStation nie skontaktował go z Mazinem.

Neil Druckmann mówi, że to będzie najlepsza adaptacja gry wideo

Ostatni z nas HBO

Druckmann mówi, że jest tak zadowolony z tego, co wymyślił współpracując z Mazinem, że jest przekonany, że The Last of Us będzie „najlepszą, najbardziej autentyczną adaptacją gry”. Jednak przyznaje, że nie jest to bardzo wysoka poprzeczka, odnosząc się do wielu adaptacji gier wideo, które zawiodły w przeszłości. Ze swojej strony Mazin zgadza się, ale dodaje, że zdarzyło mu się wybrać grę wideo z „najlepszą historią” do adaptacji, co daje mu przewagę nad większością innych adaptacji.

Czytaj także  John Carpenter Clarifies Dead Space Movie Rumors

„Oszukiwałem – po prostu wziąłem ten z najlepszą fabułą. Na przykład kocham Assassin’s Creed. Ale kiedy ogłosili, że zrobią z tego film, byłem, jak, nie wiem jak! Ponieważ radość z to jest rozgrywka. Historia jest nieprzenikniona ”.

W The Last of Us występują Pedro Pascal i Bella Ramsey, podążając za nimi jako ocalałymi w postapokaliptycznym świecie pełnym morderczych najeźdźców i niebezpiecznych mutantów. Serial zadebiutuje na antenie HBO 15 stycznia 2023 roku. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *