Paul Dano ma mieć wspaniały rok 2022, ostatnio wystąpił w The Batman u boku Roberta Pattinsona, zanim dołączy do Michelle Williams w The Fabelmans jeszcze w tym roku. Aktor zagra w filmie fabularyzowaną wersję ojca Stevena Spielberga, ponieważ film będzie najbardziej osobistym dziełem wieloletniego filmowca w jego dotychczasowej karierze.

The Fabelmans podąża za Sammym Fabelmanem, wersją samego Spielberga, dorastającą w Arizonie po drugiej wojnie światowej. Aspiruje do bycia filmowcem, ale wkrótce odkrywa wstrząsający rodzinny sekret i odkrywa, w jaki sposób moc filmów może pomóc mu zobaczyć prawdę. Dano występuje u boku Williamsa, przy czym ta dwójka jest ucieleśnieniem rodziców Spielberga. Dano niedawno spotkał się z Vanity Fair, gdzie omówił swoje pierwsze spotkanie z kultowym reżyserem oraz to, jak „emocjonalnie otwarty” był Spielberg podczas ich rozmów.

„Cóż, dostałem wiadomość, że Steven Spielberg chce się z tobą spotkać. Odpowiadam:„ Świetnie, tylko powiedz mi, kiedy ”. Byłem bardzo zdenerwowany spotkaniem z nim i gdy tylko zaczął mówić, byłem zdumiony, jak bardzo był otwarty emocjonalnie, dostępny i intuicyjny. Bardzo szybko się uspokoiłem. Nasze pierwsze spotkanie było rozmową, która bardzo mi się podobała i czułem się dobrze o. Kiedy powiedział mi, o czym jest ten film, o czym nie wiedziałem, wchodząc na Zoom, miałem wielkie przeczucie — nie jestem aktorem, który uważa, że ​​​​powinni zagrać każdą rolę, a nawet chce zagrać każdą rolę, ale gdy tylko powiedział mi, co o nim jest, naprawdę pomyślałem: „Ach, to brzmi dobrze”.

W The Fabelmans występują Gabriel LaBelle, Judd Hirsch, Seth Rogen, Keeley Karsten i inni obok Dano i Williamsa. Fani mogą być świadkami dzieciństwa Stevena Spielberga, kiedy The Fabelmans pojawi się w kinach 23 listopada.

Paul Dano mówi, że Steven Spielberg pomógł mu skierować energię ojca

Obrazy uniwersalne

Czytaj także  Ryan Reynolds odnosi się do teorii fanów Taylor Swift Deadpool 3

Paul Dano ma trudne zadanie zagrania ojca Stevena Spielberga, choć fabularyzowanego. Dano szybko powiedział Vanity Fair, że nie dąży do naśladowania ani imitacji, ale chce wnieść do swojego występu tę samą energię, którą miał jego ojciec. Niestety, Dano nigdy nie spotkał rodziców Spielberga przed ich śmiercią, co oznacza, że ​​przejrzał wiele godzin starych nagrań, aby właściwie wyczuć istotę Arnolda Spielberga.

„Miałem tak wiele zasobów: samego Stevena, a potem niesamowity, prawie żenujący dostęp do rodziny Stevena i jego rodzinnych archiwów – ośmiomilimetrowy materiał filmowy, zdjęcia. Jego ojciec był raczej genialnym inżynierem komputerowym. Były wywiady, które przeprowadził jego tata i był również w czasie II wojny światowej, więc były wywiady na ten temat, które zostały nagrane. Siostry Stevena przychodziły na plan. Ale mimikra lub imitacja nie była interesująca nikogo, jak sądzę, w tej sprawie. Bardziej chodziło o uchwycić esencję Arnolda i przekazać to Burtowi. Myślę, że to coś innego. A poza tym gdzieś tam jest Paul, czy nam się to podoba, czy nie. Jest powód, dla którego zostałeś poproszony o bycie tam, bez względu na to, jak bardzo różnisz się od siebie chcesz być lub jak transformujący. Jest jakaś część twojej nieświadomości, która nadchodzi.

Najnowszy film Stevena Spielberga z pewnością będzie pretendentem do nagrody sezonu, a reżyser nie jest obcy Oscarom. Jego poprzednie osiągnięcia obejmują nagrodę dla Najlepszego Reżysera i Najlepszego Filmu za Listę Schindlera oraz kolejną nagrodę dla Najlepszego Reżysera za Szeregowca Ryana.

Paul Dano i Michelle Williams również prawdopodobnie zobaczą uznanie za swój występ w tym sezonie nagród. Dodatkowo możesz sprawdzić naszą recenzję The Fabelmans, którą znajdziesz tutaj.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *