Podczas gdy Boruto wydaje się nastawiony na odtworzenie rywalizacji między Naruto i Sasuke, która napędzała oryginalną sagę Masashiego Kishimoto z konfliktem między Boruto i Kawakim, istnieje bardziej przekonująca konkurencja, która poszerzyłaby atrakcyjność wersetu Naruto.

Jednym z najważniejszych wątków pobocznych sagi Naruto była rywalizacja między Naruto Uzumakim a Sasuke Uchiha. Choć zaczęło się jako normalna rywalizacja między kolegami z klasy, przerodziło się w pierwotne napięcie, które zagrażało istnieniu świata i ostatecznie doprowadziło do jego zbawienia. Pojednanie między duchami Indry i Asury w końcu pozwoliło Konoha i pozostałym czterem Wielkim Narodom Ninja cieszyć się okresem wielkiego pokoju. Wydaje się, że w Boruto Kishimoto zdecydował, że powrót do modelu rywalizacji jest dobrym sposobem na popchnięcie historii do przodu. Wydaje się, że w tym przypadku rywalizacja rozwija się między synem Naruto, Boruto, a technologicznie ulepszonym Kawakim. Pod wieloma względami ich związek przypomina ten między Naruto i Sasuke. Jednak obecnie wydają się znacznie bardziej przyjaźni i chętni do współpracy. Nawet razem zaplanowali i popełnili śmierć Boruto.

Podczas gdy konflikt Boruto – Kawaki był czasami interesujący, więcej niż kilku fanów zgodziłoby się, że nie udało mu się sprostać intensywności i zainteresowaniu burzliwej relacji Naruto i Sasuke. Jednak jedną z możliwych rywalizacji, która z pewnością będzie pełna emocji, napięcia i wpływu, jest ta pomiędzy Saradą Uchiha i Mirai Sarutobi. Istnieje wiele cech, które tworzą dobrą rywalizację, którą Sarada i Mirai prezentują znacznie bardziej niż Boruto i Kawaki. Po pierwsze, istnieją między nimi silne podobieństwa, których potrzebują wszystkie dobre rywalizacje. Oboje są dziećmi obezwładnionych rodziców. Ojciec Sarady, Sasuke, jest prawdopodobnie najlepszym ninja swojego pokolenia, podczas gdy jej matka, Sakura, jest czołową praktykującą medyczne ninjutsu. Rodzice Mirai są równie utalentowani. Jej ojciec Asuma Sarutobi był utalentowanym synem Trzeciego Hokage Hiruzena Sarutobiego. Jego matka, Kurenai Yuhi, jest jedną z niewielu kunoichi, które osiągnęły poziom Jonina, a także jedną z najlepszych użytkowniczek genjutsu w Konaha. Faktem jest również, że obie są kobietami w podobnym wieku, które są wybitnymi młodymi ninja z nieograniczonym potencjałem i silnym wsparciem ze strony swojej społeczności.

Czytaj także  Luffy's Gear Fifth is Officially Stronger Than One Piece Fans Think

Sarada kontra Mirai to widmowa rywalizacja

Naruto-Sasuke

Istnieją również idealne warunki konfliktu. Zarówno Sarada, jak i Mirai mają aspiracje, by zostać Hokage. Ponieważ jest tylko jedna pozycja Hokage, to właśnie w tym aspekcie rywalizacji rywalizacja najprawdopodobniej „dojdzie do sedna”. Podczas gdy Sarada ujawniła swoje zamiary zostania pewnego dnia Hokage, Mirai była mniej jednoznaczna. Jednak, jak pokazano w The Steam Ninja Scrolls, gdy staje się bardziej doświadczona, oczekiwania innych, że powinna zostać Hokage, niewątpliwie zwiększą jej zainteresowanie objęciem tego stanowiska.

Podsumowując, te składniki rywalizacji sprawiają, że rywalizacja między Saradą i Mirai jest o wiele bardziej interesująca niż Boruto i Kawaki, co można rozsądnie argumentować, że stało się bardziej wewnętrznym problemem Klanu Otsutsuki niż konfliktem sejsmicznym między Naruto i Sasuke. Co więcej, konflikt Sarada – Mirai w Boruto, jeśli ewoluuje, obejmując zostanie Hokage, może mieć jeszcze większy wpływ społeczny niż związek Naruto i Sasuke.

Więcej: Jedyna nadzieja Boruto na ocalenie Konohy leży u największych wrogów Naruto

Boruto jest teraz dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *