Netflixa

Jeśli czekasz na drugi sezon The Bastard Son & The Devil Himself, będziesz czekać w nieskończoność. Po tym, jak serial zadebiutował 8-odcinkowym sezonem premierowym w październiku, dwa miesiące później zdecydowano, że Netflix nie ruszy do przodu z sezonem 2. Wiadomość została przekazana przez twórcę serialu Joe Bartona, który przeniósł się na Twittera, aby przeprosić fanom serialu, że nie był w stanie dokończyć historii, którą chciał opowiedzieć z obsadą i ekipą, z której jest „bardzo dumny”.

„Niestety, tak, Netflix anulował to” – mówi Barton. „Jestem z tego bardzo dumny i naprawdę polubiłem ludzi, z którymi mogłem to zrobić. Przepraszam, że nie mogłem dokończyć historii…”

Barton odpowiada na osobny post Imaginarium, firmy produkcyjnej stojącej za serialem, która podobnie wyraziła rozczarowanie odwołaniem. Firma chwali także obsadę i udostępnia zdjęcia krytycznych wyników serialu, które bardzo dobrze wypadły zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Na Tomatometrze na Rotten Tomatoes wynosi 93%, a oglądalność wynosi 92%.

„Half Bad to program, z którego jesteśmy niesamowicie dumni, który zyskał znakomite recenzje, a także niezwykle lojalną rzeszę fanów na całym świecie” – czytamy w oryginalnym tweecie. „Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nie kontynuujemy tej historii, uwielbialiśmy pracować z tak utalentowaną obsadą i ekipą nad ożywieniem naszego ukochanego serialu”.

Koniec bękarta i samego diabła

Bastard Son i sam diabeł Netflixa

Stworzony przez Joe Bartona, The Bastard Son & The Devil Himself jest oparty na trylogii Half Bad autorstwa Sally Green. Przypuszcza się, że gdyby adaptacja serialu posunęła się do przodu, przyszłe sezony czerpałyby inspirację z kolejnych książek Half Wild i Half Lost. Serial opowiada historię Nathana Byrne’a, nieślubnego syna wiedźmy Marcusa Edge’a, który staje się celem współczesnego polowania na czarownice.

W serialu wystąpili Jay Lycurgo, Nadia Parkes, Emilien Vekemans, Isobel Jesper Jones, Karen Connell, Paul Ready, David Gyasi, Kerry Fox i Fehinti Balogun. Adrian Sturges wyprodukował ze Stevem Clarke-Hallem. Producentami wykonawczymi są Andy Serkis, Jonathan Cavendish, Colm McCarthy, Will Tennant, Phil Robertson i twórca Joe Barton.

Czytaj także  Nick Offerman Was Not the First Choice to Play Bill in The Last of Us, According to Co-Creator Craig Mazin

Możesz transmitować pierwszy i jedyny sezon The Bastard Son & The Devil Himself w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *