Dragon Ball zawsze był znany z niesamowitej listy potężnych postaci, ale jego najsilniejszymi zawsze byli Saiyanie. Saiyanie są znani ze swoich wrodzonych zdolności bojowych i zdolności do stawania się silniejszymi poprzez bitwy i doświadczenia bliskie śmierci, znane również jako Zenkais. Dzięki swojej wyjątkowej fizjologii Saiyanie są często jednymi z najsilniejszych postaci w okolicy.

W całej długiej i bogatej spuściźnie Dragon Ball wielu Saiyan wyrosło na najsilniejszych wojowników w serii, a niektórzy osiągnęli nawet boski poziom mocy. Oprócz kilku wyjątków, aby lista skupiała się na szczególnie niezależnych Saiyanach związanych z główną osią czasu (bez Fuzji ani bohaterów Dragon Ball), w tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najsilniejszym Saiyanom w historii Dragon Ball .

10 Oryginalny bóg Super Saiyan / Yamoshi

Legenda oryginalnego Super Saiyanina, Yamoshiego, została prawie potwierdzona jako ta sama legenda oryginalnego Super Saiyanina Boga Dragon Ball. Legenda opowiada o dzielnym wojowniku Saiyan, który zebrał grupę Saiyan o czystych sercach do walki ze złem nękającym Planetę Vegeta. Dzięki połączonej sile swoich towarzyszy, przywódca tych prawych Saiyan stał się Bogiem Super Saiyan i zdołał tymczasowo pokonać złych Saiyan. Tak się złożyło, że moc była zbyt wielka, aby jego ciało mogło sobie z nią poradzić, a jego życie wkrótce potem zgasło – w ten sposób złe i barbarzyńskie ścieżki powróciły na Planetę Vegeta. Chociaż jego moc jest znana tylko z mitów, widząc moc przyznaną Goku, kiedy po raz pierwszy wstąpił do Super Saiyan God i rzucił wyzwanie Beerusowi w bitwie, która groziła zniszczeniem całego wszechświata Dragon Ball, wydaje się rozsądne, że sam Yamoshi miałby porównywalną moc . Jest to jednak czysto spekulacyjne, ponieważ nie wiadomo, czy to wyłącznie dostęp Goku do Boga Ki zapewnił mu tak ogromny wzrost mocy, czy też to jego dziesięciolecia treningu zakończyły się możliwością wykorzystania nawet ułamka mocy boga.

9 Przyszłych Pni

Future Trunks SSJ2

Jak większość fanów Dragon Ball wie, Future Trunks to powracająca postać, która po raz pierwszy pojawiła się w sadze o Androidzie. Pochodzi z alternatywnej linii czasu, w której Goku zmarł na wirusa serca, a Androidy 17 i 18 zdołały zdziesiątkować świat. Podczas gdy Future Trunks nigdy nie uwolnił swojej prawdziwej mocy w Dragon Ball Z, ponieważ był prawdopodobnie najsłabszym ze wszystkich Saiyan w czasie, gdy został przedstawiony, jego powrót do znaczenia w Dragon Ball Super upewnił go, że może stawić czoła największym zagrożeniom we wszechświecie. Chociaż niesławna forma Super Saiyan Rage Trunksa jest często lekceważona jako wymyślona, ​​jednorazowa transformacja, to jednak dała mu możliwość walki z postaciami, które były daleko poza poziomem mocy potrzebnym do rozerwania dziur w wymiarach i potencjalnego zagrożenia dla tkaniny Wszechświata.

Czytaj także  Jujutsu Kaisen Reveals Its Ultimate Villain’s Terrifying New Form

8 Kaba

Cabba SSJ2

Chociaż niektórzy fani Dragon Ball mogą być zaskoczeni, widząc tak niedawny dodatek do listy tak wysoko na liście, Cabba z Dragon Ball Super zasługuje na uznanie. Jest jednym z nielicznych Saiyan w serii, który jest bardziej zainteresowany ratowaniem swojego wszechświata niż walką o osobiste korzyści. Stwierdzono, że w swoim początkowym wyglądzie Cabba był równy sile formie Super Saiyanina Vegety, która w tym czasie pochłonęła już esencję Super Saiyanina Boga i Boga Ki. Pomijając wątpliwe pisanie i teatralność Toriyamy, oznacza to, że początkowe wprowadzenie Cabby już umieściło go na wystarczająco wysokim poziomie mocy, aby rywalizować z Super Saiyan God Goku w jego starciu z Beerusem.

7 Kalafior

SSJ2 Caulifla

W serii pełnej tak zwanych cudownych dzieci Caulifla może być po prostu jednym z największych. Jej wprowadzenie sprawiło, że była znacznie potężniejsza niż Cabba i wydawała się o wiele bardziej intuicyjna, jeśli chodzi o walkę i ki. Była w stanie pojąć koncepcję przemiany w Super Saiyanina, gdy tylko zobaczyła, jak to się robi – podobnie jak Goku i Kamehameha w oryginalnym Dragon Ball. Caulifla udaje się nawet zostać Super Saiyaninem 2 minuty później, ustanawiając prawdopodobnie rekordowy czas dla tak nagłego skoku mocy. Nawet Goku pochwalił jej umiejętności w Turnieju Mocy i był chętny do trenowania jej, identyfikując ją jako potencjalnego przyszłego sparingpartnera.

6 Jarmuż

Jarmuż SSJ2

Kale jest niezaprzeczalnie najsilniejszym Saiyaninem ze Wszechświata 6. Jej ukryta moc przechodzi przez dach i została zaprojektowana tak, by odzwierciedlać niesławnego Broly’ego. Mówi się, że jej moc stale rośnie, gdy jest w stanie berserkera, i była wystarczająco silna, aby zignorować Super Kamehameha od Super Saiyan Blue Goku. Szalejąca moc Kale’a była tak wielka w Dragon Ball Super, że zwróciła nawet uwagę Jirena. Kale był później w stanie wykorzystać swoją moc berserkera w stanie, którego nawet Broly z Dragon Ball Super jeszcze nie osiągnął – Legendarny Super Saiyan z nienaruszonym umysłem.

Czytaj także  Chainsaw Man's New Chapter is Impossible to Animate

5 Czarny Goku

Goku Black SSJ Rose

Choć może być dosłownie skorupą samego siebie, Goku Black jest niewątpliwie jednym z najsilniejszych Saiyan, jakich kiedykolwiek widziano w historii Dragon Ball. Nawet nie licząc jego fuzji z Zamasu, sam Goku Black przedarł się przez wymiary, przywołał swoje klony i stworzył śmiercionośne konstrukty ki. W przeciwieństwie do Kapitana Ginyu w Dragon Ball Z, wydaje się, że wiele prób Goku Blacka, by wyciągnąć ukrytą moc Goku, zakończyło się sukcesem. Dragon Ball Super zasugerował nawet, że kradzież ciała Goku mogła „zresetować jego potencjał”, pozwalając Goku Blackowi wznieść się na niespotykane dotąd wyżyny mocy.

4 Goku

Opanowany Ultra Instynkt Goku

Goku jest głównym bohaterem Dragon Ball i dlatego zawsze pozostawał w górnej części artystów sztuk walki. Ostatnio wykazał się niezwykłą wytrzymałością i determinacją w Turnieju Mocy, gdzie prawdopodobnie stał się setki tysięcy razy potężniejszy dzięki ciągłym wzmocnieniom Zenkai i przekraczaniu swoich granic. Filozofia Goku jako artysty sztuk walki zawsze polegała na samodoskonaleniu, dlatego zawsze udawało mu się dotrzymać kroku najpotężniejszym wojownikom z serii, jeśli nie wręcz przekroczyć ich mocy w ciągu jednego łuku. Nowo odkryta moc Goku na różnych etapach Ultra Instinct z pewnością postawiła go na drodze do walki o tytuł „Najsilniejszego Śmiertelnika Wszechświata”.

3 Vegeta

Ultra Ego Vegeta

Pomimo ciągłego grania drugich skrzypiec po Goku na każdym kroku w tej historii, Vegeta jest tutaj umieszczony nad nim nie bez powodu. Mówiąc narracyjnie, Vegeta radził sobie z konsekwencjami własnego egoizmu i bycia zaślepionym arogancją przez dziesięciolecia swojego rozwoju jako mistrza sztuk walki. Niemniej jednak wydaje się, że jest gotowy, aby zmienić nowy rozdział w Dragon Ball Super, a Vegeta konsekwentnie przewyższa Goku w kluczowych momentach historii. W anime to Vegeta wymyślił, jak zranić Jirena nawet bez użycia Ultra Instynktu, a jego Ostateczny Błysk wyraźnie przewyższał moc Duchowej Bomby Goku. W mandze niedoskonałe Ultra Ego Vegety wciąż walczy ramię w ramię z Opanowanym Ultra Instynktem Goku, a jego nowe mistrzostwo w Kontroli Ducha zapewniło mu ogromny poziom kontroli ki. Pod koniec Dragon Ball Super: Super Hero Vegeta został również ogłoszony zwycięzcą meczu sparingowego między Goku a nim, co tylko jeszcze bardziej umacnia jego pozycję tutaj.

Czytaj także  Black Clover's New Movie Gets Poster Ahead of Netflix Release

2 Broly

Legendarny Super Saiyanin Broly

Broly jest z pewnością jedną z najpopularniejszych postaci w Dragon Ball, ze swoją niesamowitą siłą, stale rosnącymi rezerwami ki i absolutnie surowymi sekwencjami wzmacniania. Jego demonstracja siły w Dragon Ball Super: Broly była absolutnie fenomenalna i wymagała od dwóch najpotężniejszych postaci w serii pomnożenia swojej mocy przez kilka wielkości, aby mieć szansę przeciwko niemu. Z mocą wystarczającą do rozbicia wymiarów i rozdarcia świata, jaki znamy, wrodzony potencjał Broly’ego znacznie przewyższa prawie każdego innego Saiyanina z serii… z wyjątkiem jednego.

1 Gohana

Bestia Gohana

Długoletni fani Dragon Ball nie będą zaskoczeni, że na szczycie tej listy znajduje się Gohan – cudowne dziecko wśród cudownych dzieci. Od walki z najeźdźcami z kosmosu w wieku pięciu lat po uwolnienie niespotykanej dotąd mocy w celu walki z połączoną potęgą każdego wojownika, który poprzedzał go w Cell, niewiele jest rzeczy, których Gohan nie osiągnął w Dragon Ball. Chociaż jego moc i pozycja w serii mogły spaść w ciągu ostatnich kilku lat, jego poziom siły osiągnął ostatnio alarmujący poziom. Najnowsza transformacja Gohana, Gohan Beast, była w stanie bez wysiłku powstrzymać szalejącego Cell Maxa, istotę, której moc całkowicie przyćmiła moc Orange Piccolo. Dzięki ostatnim oświadczeniom potwierdzającym, że nowa moc Piccolo jest całkowicie równa obecnemu poziomowi Goku i Vegety, Gohan stoi samotnie nad resztą Saiyan.

Rasa Saiyan wyraźnie stworzyła niektóre z najpotężniejszych dotychczas postaci Dragon Ball. Od legend Yamoshi po ulubieńców fanów, takich jak Gohan i Future Trunks, wielu z tych dumnych wojowników umocniło swoją spuściznę jako jedni z najsilniejszych mistrzów sztuk walki, jakich kiedykolwiek widziała seria.

Więcej: Goku’s Beyond God-Tier Kamehameha jest wystarczająco potężny, by zniszczyć Beerusa

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *